قوانین و مقررات ناکارآمد موجب ایجاد امضاهای طلایی و فساد در جامعه می شود رئیس کل دادگستری خوزستان: 

قوانین و مقررات ناکارآمد موجب ایجاد امضاهای طلایی و فساد در جامعه می شود

رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: همان گونه که اصناف در پیروزی انقلاب نقش چشمگیری داشتند، اکنون که دشمن از همه سو به کشور هجمه وارد می کند و دولت را با تحریم ها در فشار اقتصادی قرار داده است، اصناف می توانند بار دیگر در جامعه نقش مؤثری ایفا کند.

 

به گزارش تابا؛ حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی در دیدار با اعضای اتاق اصناف اهواز افزود: مشکلات داخلی و سازو کارهای قوانین و مقررات ناکارآمد در کشور باعث ایجاد امضاهای طلایی و مؤثر می شود که این از مفسده های اقتصادی است و اذهان مردم را خدشه دار و برای مردم سوال ایجاد می کند.

 

وی گفت: بازار ایران ثابت کرده است که باتوجه به اصالتی که دارد می تواند صحیح عمل کند. دستگاه قضایی نیز خواسته های اصناف و سرمایه گذاران را از بانک ها پیگیری می کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین مرادی گفت: بهترین مقابله کنندگان با چرخه فساد اقتصادی در بازر، خود اصناف هستند که بازار و مسائل آن را به خوبی می شناسند.

 

مقام عالی قضایی در استان، ادامه داد: اعتقاد دستگاه قضایی بر توسعه داوری است و معاونت اجتماعی و پیشگیری قوه قضائیه و استان خوزستان در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده اند.

 

حجت الاسلام والمسلمین مرادی گفت: با توسعه داوری در استان به ویژه در بین اصناف، مشکلات در بازار بین خود بازاریان حل و فصل می شود.

 

در ادامه رئیس اتاق اصناف کشور و استان خوزستان گفت: ۲۰ درصد از صنوف استان و کشور تولیدی هستند و محصولات قابل توجهی تولید می کنند اما کمتر مورد حمایت قرار می گیرند.

 

سعید ممبینی ادامه داد: اصناف در مقابله با مفاسد اقتصادی همراه دستگاه قضایی هستند.

 

وی گفت: تا کنون ۱۰ شهرک صنعتی در استان خوزستان راه اندازی شده است در رفع مشکلات اجتماعی و اقتصادی استان نقش بسزایی داشته است اما سیکل معیوبی در این زمینه وجود دارد که صدور مجوزها را دشوار می کند.

 

ممبینی با اشاره به تفاهم نامه با دستگاه قضایی در خصوص راه اندازی مراکز داوری، اظهار کرد: خوشبختانه مرکز داوری در اتاق اصناف استان راه اندازی شده است که با توسعه آن ها، بسیاری از پرونده ها در این هسئت های داوری حل و فصل خواهد شد.