قیمت نان اوایل تیر افزایش می یابد

قیمت نان اوایل تیر افزایش می یابد

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان نیز بیان کرد: کمیته تخصصی قیمت گذاری نان در خوزستان، زمان افزایش قیمت نان بر اساس نرخ تعیین شده را در اوایل تیر امسال مشخص کرده است.

به گزارش تابا؛عبدالرحمان ناصریان در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در محل سازمان صمت در اهواز افزود: بیشتر استان‌ها قیمت نان را افزایش دادند اما به دلایلی در خوزستان قیمت نان پارسال و امسال تاکنون افزایش نیافته است.

 

وی گفت: برای افزایش قیمت نان در خوزستان نیاز به تایید استاندار خوزستان است.

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صمت خوزستان ادامه داد: با دستور استاندار خوزستان مقرر شده که سهمیه ماهانه شکر استان توسط شرکت توسعه نیشکر تامین شود اما قیمت باید بر اساس نرخ گذشته باشد.

 

ناصریان ادامه داد: هم اکنون قیمت هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر از سوی شرکت توسعه و نیشکر ۸۳ هزار ریال تعیین شده این در حالی است که باید قیمت هر بسته ۶۳ هزار ریال باشد.

 

وی گفت: متاسفانه شرکت‌های نیشکر خوزستان موافق به تحویل شکر با نرخ هر بسته ۹۰۰ گرمی ۶۳ هزار ریال نیستند و خواستار عرضه با قیمت جدید هستند.

 

وی افزود: قیمت شکر در استان‌های دیگر، پایین تر از قیمت در خوزستان است به عنوان مثال در کردستان قیمت هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر ۷۶ هزار ریال عرضه می‌شود.

 

ناصریان ادامه داد: بر اساس اعلام سازمان حمایت از مصرف کننده، شرکت‌های نیشکر هنوز محموله‌هایی از شکر با قیمت‌ گذشته دارند و نباید شکر را با نرخ جدید عرضه کنند.

 

میزان سهمیه اختصاصی شکر در یک ماه اخیر در خوزستان با نرخ تنظیم بازار به قیمت هر بسته ۹۰۰ گرمی ۵۹ هزار ریال، سه هزارو ۴۵ تن بوده است که هفته آینده آخرین محموله آن در بازار استان توزیع خواهد شد.