لایروبی اسکله های صیادی آبادان، اروندکنار و چوئبده آغاز می شود

لایروبی اسکله های صیادی آبادان، اروندکنار و چوئبده آغاز می شود

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات خوزستان گفت: تا سه ماه دیگر کار لایروبی اسکله های صیادی در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده آغاز می شود.

 

به گزارش تابا؛علی دانش مهر ضمن اشاره به اختصاص اعتبارات ملی برای لایروبی اسکله های یاد صیادی در شهرهای یاد شده افزود: منطقه آزاد اروند در مقطعی حین اجرای این پروژه به مشکل برخورد و کار را متوقف کرد اما بی شک توسعه بندر صیادی آبادان پروژه اصلی ما است که برای انجام آن به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

 

وی ضمن اشاره به انعقاد تفاهمنامه با صندوق توسعه ملی به منظور اختصاص تسهیلات به طرحهای صیادی اظهار کرد: تسهیلات مذکور با بهره پائین و بدون سود پرداخت می شود.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات خوزستان با تاکید بر برخورد قاطع و قانونی با صیادان غیر مجاز تصریح کرد: به طور خاص به مدت سه ماه از صید و صیادی محروم می شوند.

 

دانش مهر با اشاره به جایگزینی شیوه های جدید در صید سنتی و پرورش ماهی یادآور شد: می کوشیم تا با سوق دادن پروژه ها به سوی آبزی پروری میزان صید از رودخانه ها را کاهش دهیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از آنجائی که اختصاص سهمیه سوخت به شناورهای صیادی بر اساس فرمول فائو انجام می شود بنابراین در این مبنا، میزان سهمیه سوخت هر صیاد معادل ۱۲ ساعت صیادی در طول شبانه روز و بر اساس قدرت موتور شناور مربوطه محاسبه می شود.

 

وی از فعالیت ۲۱۴ مزرعه پرورش میگو در خوزستان و رهاسازی ۵۴ هزار بچه میگو در این مزارع، احداث سازه های دریایی و پیگیری بیمه مشاغل سخت به عنوان دیگر اقدامات انجام شده و یا در شرف پیگیری از سوی این معاونت نام برد./مهر