لزوم ایجاد شعب قضایی و داوری برای بخش تجارت

لزوم ایجاد شعب قضایی و داوری برای بخش تجارت

رئیس اتاق بازرگانی اهواز از آمادگی برای ایجاد شعب قضایی در بخش خصوصی خبر داد و گفت: با توجه به تصویب لایحه تجارت، باید در مدت زمان سه سال حوزه قضایی برای بخش تجارت ایجاد شود. اتاق بازرگانی اهواز این آمادگی را دارد زیرا ایجاد چنین مراکز قضایی و داوری می‌تواند به حل مشکلات واحدهای تولیدی کمک کند.

 

به گزارش تابا؛شهلا عموری در نشست رئیس‌کل دادگستری خوزستان با فعالان اقتصادی و صنعتی که امروز (۳ تیرماه) در شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: صنایع مادر استان خوزستان نه تنها به صنایع کوچک کمک نکرده‌اند بلکه در موارد زیادی باعث وارد کردن ضرر و زیان به این بخش شده‌اند و مشکلات فراوانی برای حوزه‌های پایین‌دستی به وجود آورده‌اند.

 

وی افزود: بخش تولید با توجه به شرایط اقتصادی کشور در حال حذف شدن است و مشکلات و فشارهای بسیاری را متحمل شده است.

 

عموری بیان کرد: واحدهای تولیدی و صنعتگران با مشکلات مختلف مالیاتی، تورم و بیمه و رانت‌بازی مواجه هستند و این مسائل آنها را به تنگ آورده است.

 

رئیس اتاق بازرگانی اهواز تصریح کرد: موانع بر سر راه تولیدکنندگان بسیار زیاد است و زمانی که موانع حذف شوند، می‌توانیم شاهد رونق تولید در کشور و استان خوزستان باشیم؛ یکی از مهمترین مشکلات، قوانین و مقررات بسیار قدیمی است که مانع فعالیت آسان تولیدکنندگان می‌شود.