لزوم گسترش همکاری های آموزشی و علمی ایران و عراق در دیدار رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با نماینده ی آیت الله سیستانی مطرح شد

لزوم گسترش همکاری های آموزشی و علمی ایران و عراق

روز چهارشنبه یازدهم تیرماه ۱۳۹۹ رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با شیخ عبدالامیر خاقانی نماینده آیت الله سیستانی دیدار کرد.

در این دیدار، زراء نژاد رئیس دانشگاه خرمشهر به تشریح وضعیت کنونی دانشگاه پرداخت و ضمن اشاره به برنامه های توسعه و افزایش توان دانشگاه در دنشجویان خارجی به ویژه از کشور عراق تأکید کرد.

 

وی در ادامه با توضیح فعالیت ها، رایزنی ها و تلاش های صورت گرفته در این راستا، افزایش جلب کمک خیرین آموزش عالی به دانشگاه را برای نیل به اهداف تعیین شده، ضروری دانست.

 

نماینده ی آیت الله سیستانی نیز ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، در جهت گسترش علم و فرهنگ در منطقه، بر لزوم گسترش بیش از پیش همکاری های آموزشی و علمی بین دو کشور ایران و عراق تأکید کرد و گسترش علم را مایه ی رشد ملتها دانست و گفت : همه ی افرادی که می توانند به این مسئله ی مهم و کلیدی کمک کنند باید همه ی تلاش خود را به هر نحو ممکن در این امر مهم به کار گیرند./ رویا اکبری