مجوزهای سرمایه‌گذاری در خوزستان غیرحضوری انجام می شود

مجوزهای سرمایه‌گذاری در خوزستان غیرحضوری انجام می شود

معاون اداره‌کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: امکان صدور و پیگیری درخواست مجوزهای سرمایه گذاری در استان بدون مراجعه حضوری متقاضیان و در کمترین زمان ممکن در قالب پنجره واحد مجازی سرمایه‌گذاری فراهم شده است.

 

به گزارش تابا؛حمزه خسروانی با بیان اینکه پنجره واحد مجازی سرمایه‌گذاری استان خوزستان بعد از سال‌ها پیگیری در دولت یازدهم برای نخستین بار در استان خوزستان آماده خدمت‌رسانی به فعالان بخش خصوصی شده است، اظهارداشت: بحث راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه گذاری موضوعی بود که در نیمه دوم سال ۹۶ شروع شد این درحالی است که در ابتدا، موضوع ایجاد سامانه مجازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری مطرح نبود.

 

وی با اشاره به اینکه در اجرای این طرح کار احصای فرآیندهای صدور مجوز سرمایه‌گذاری در سه بخش انجام شد، افزود: یکی از این بخش‌ها مروبط به دستگاه‌های استعلام شونده مثل اداره کل میراث فرهنگی، منابع طبیعی، مدیریت امور اراضی، کارگروه‌های امور زیربنایی و سایرکارگروه‌های تخصصی استان برای طی کردن فرآیندهای لازم است.

 

معاون اداره کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان تصریح ‌کرد: بخش دیگری از این اقدام به فرآیندهای استعلام تامین زیرساز مثل آب، برق، گاز و … مربوط است.

 

این مقام مسئول در استانداری خوزستان تاکید کرد: همچنین با همکاری ۳۶ دستگاه اجرایی برای انجام ۱۰ هزار فعالیت اقتصادی ۷۰۰ فرآیند مربوط به صدور مجوز آنها احصا و بررسی شد که در نهایت به ۲۴۶ فرآیند رسید.

 

خسروانی با بیان اینکه برای صدور مجوزها در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات کدهای بین‌المللی اختصاص یافته است، گفت: همچنین در این مسیر بر اساس مدل سازی که صورت گرفت، به ترتیب دستگاه‌های اجرایی صادرکننده مجوزها نیز در این قالب مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفتند.

 

وی ادامه داد: بعد از مدل‌سازی، کار بهبود این فرآیندها و یا اصلاح آنها صورت گرفت و با توجه به ضروریت‌هایی که این استانداردهای بین المللی بر آنها تاکید داشتند، تعداد فرآیندها کاهش پیدا کردند.

 

معاون اداره کل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان در خصوص بررسی ابعاد قانونی هرکدام از این فرآیندها، گفت: به عنوان مثال ممکن است پیش از این هرکدام از این فرآیندها ۳۰ وظیفه را دربرگیرد که در نهایت از لحاظ هزینه، زمان و ضرورت انجام آنها بررسی شدند و بخش عمده‌ای از آنها حذف و یا در فرآیندهای مشابه دیگر ادغام شدند.

این مقام مسئول در استانداری خوزستان تصریح‌کرد: این فرآیندها از سوی هیات مقررات زدایی که ریاست آن بر عهده وزیر اقتصاد و دارای است به تصویب رسیده و از این پس متقاضیان سرمایه گذاری در استان خوزستان بدون مراجعه حضوری می‌توانند از طریق سامانه http://www.sw-khz.ir تقاضای خود برای صدور مجوز سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف را ثبت و پیگیری کنند.

 

وی یادآورشد: فاز اول این سامانه هفته جاری به صورت رسمی و با همکاری مشترک استانداری خوزستان، اداره کل اقتصاد و دارایی و اتاق بازرگانی اهواز به بهره برداری خواهد رسید.