مجوز مالچ پاشی صادر شد

مجوز مالچ پاشی صادر شد

 سرپرست اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت:با هماهنگی و پیگیری‌های انجام‌شده اداره‌کل محیط زیست خوزستان مجوز لازم برای مالچ‌پاشی در مناطق موردنظر را صادر کرده است و ظرف چند روز آینده عملیات مالچ‌پاشی در این مناطق آغاز خواهد شد.

 

به گزارش تابا؛کوروش کیانی اظهار کرد: هم اکنون در حال بررسی برای آغاز عملیات در خوزستان هستیم تا بتوانیم به هر میزان که امکان آن باشد در مناطق خارج از مناطق حفاظت‌شده محیط زیست نسبت به مالچ‌پاشی اقدام کنیم.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر مساله و مشکل خاصی در بحث تامین و حمل مالچ به مناطقی که قرار است کار مالچ‌پاشی در آنجا انجام شود وجود ندارد و مالچ موردنیاز نیز تامین شده است.

 

کیانی عنوان کرد: کار مالچ‌پاشی در مناطقی که برای زیستگاه‌های طبیعی خطرناک است قطعا انجام نمی‌شود و این عملیات فقط در مناطقی انجام می‌گیرد که ماسه‌های متحرک بدون پوشش وجود داشته باشد زیرا این ماسه‌ها برای سلامت زیستگاه‌ها و رویشگاه طبیعی یک خطر به شمار می‌آیند و باید به وسیله مالچ پوشش داده شوند.

 

وی خاطرنشان‌کرد: زمانی که ماسه‌های متحرک بدون پوشش وجود داشته باشد، وزش باد باعث جابه‌جایی آن‌ها می‌شود و دیگر پوشش‌های منطقه را نیز مدفون می‌کند. از این رو باید در مناطقی که ماسه‌های متحرک بدون پوشش وجود دارد نسبت به پوشش آن‌ها با مالچ یا دیگر روش‌ها اقدام کرد.