محدودیت‌های محرمی در خوزستان اعلام شد

محدودیت‌های محرمی در خوزستان اعلام شد

 سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به محدودیت‌های محرمی در استان خوزستان گفت: هر گونه دسته‌روی در ماه محرم ممنوع است و هیات‌ها برنامه‌هایشان را باید با رعایت کامل موارد بهداشتی اجرا کنند.

 

به گزارش تابا؛سیدمحمد علوی در نشست ستاد استانی مدیریت کرونای خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استانداری اظهار داشت: به دنبال هر آرامش و سکونی موج‌های بعدی بروز پیدا می‌کند که ضرورت دارد برای جلوگیری از رسیدن این موج‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.

 

وی افزود: مراسم‌های مربوط به ماه محرم باید در فضای باز و با فاصله‌گذاری ۲ متر صورت گیرد و استفاده از هر گونه طبل، سنج، دمام و …نیز ممنوع است و زنجیر زنی تنها با استفاده از زنجیر شخصی در هیات و بدون جابجایی باید صورت گیرد.

 

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: آیین هایی مانند نخل‌گردانی و علم گردانی که در برخی شهرهای استان مرسوم است نیز ممنوع شده است و رفتن دسته‌ ها و گروه‌های مذهبی به طرف مکان‌های مذهبی مانند علی‌بن مهزیار اهواز، حرم دانیال نبی و …نیز ممنوع است‌ و قبل و بعد از برگزاری هر برنامه باید کلیه سطوح گندزدایی شوند.

 

وی بیان کرد: سنیه‌زنان رعایت فاصله ۲ متری را رعایت کنند و اجازه لخت شدن ندارند، استعمال دخانیات در محل پخت غذا هم ممنوع است.