نمایشگاه دائمی کتاب و محصولات فرهنگی در تمام کانون‌ های استان راه‌اندازی خواهد شد. مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان:

نمایشگاه دائمی کتاب و محصولات فرهنگی در تمام کانون‌ های استان راه‌اندازی خواهد شد.

نمایشگاه دائمی کتاب و محصولات فرهنگی در تمام کانون‌ های استان راه‌اندازی خواهد شد.

 

غلام‌رضا شنبدی در گفت‌وگو با تابا اظهار داشت: در راستای توسعه کانون‌ها در سطح استان در سال ۹۴ تعداد ۵۱ مرکز بود که در حال حاضر به ۶۴ کانون رسیده، یعنی ۱۳ کانون اضافه‌شده است.

 

وی ادامه داد: کل اعضا کانون در سراسر استان ۵۲ هزار نفر است و تقریباً نزدیک به ۲۰ درصد جامعه دانش‌آموزی را عضو کانون‌های پرورش فکری کرده‌ایم.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تصریح کرد: یک سری از کانون‌های ما سیار هستند و به روستاها می‌روند که هم‌اکنون ۹ کتابخانه سیار داریم و با رفتن به روستاها علاوه بر توزیع کتاب به ارائه خدمات فرهنگی و هنری نیز می‌پردازند.

 

وی افزود: امسال در سطح کشور ۳۶ نفر از اعضای کانون در مسابقات بین‌المللی نقاشی در سطح جهان مدال گرفته و رتبه آوردند که بسیار بی‌نظیر است.

غلام‌رضا شنبدی یادآور شد: درزمینهٔ برنامه‌های تابستان امسال درآمدهای ما از کلاس‌های ویژه، حدود ۲۵۰ میلیون تومان بود درصورتی‌که در سال ۹۳ حدود ۲۰ میلیون بود و این درآمد با در اختیار گرفتن مربیان آزاد و با اخذ شهریه از افراد و اعضا دریافت می‌شود که ۶۰ درصد به مربی و ۴۰ درصد به کانون تعلق می‌گیرد و هزینه مصارف آب و برق و گاز می‌شود.

وی تأکید کرد: در کانون‌ها علاوه بر کلاس‌های دینی، قرآن و احکام یک سری کلاس‌های ویژه مانند رباتیک، چرتکه، قدرت بیان، هوش ریاضی و کلاس‌هایی که می‌تواند در خلاقیت بچه‌ها مؤثر باشد برگزار می‌کنیم.

این مدیرکل همچنین گفت: در تمام کانون‌های استان می‌خواهیم نمایشگاه دائمی محصولات فرهنگی را دایر کنیم که تاکنون در ۹ کانون پرورش فکری افتتاح کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم که همه خانواده‌ها بتوانند با کانون ارتباط داشته باشند و مخاطبین و اعضا ما که ۷ تا ۱۷ ساله هستند به‌نوعی با کانون‌ها آشنا شوند و در کلاس‌ها عضو شوند و یا از طریق مدرسه بیایند و در برنامه‌های کانون شرکت کنند.

شنبدی بابیان اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای کل استان برای تعمیرات و تجهیزات گفت: برای رامهرمز ۶۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است که ۴۰ میلیون تومان برای خرید تجهیزات و ۲۰ میلیون تومان برای تعمیرات هزینه خواهد شد.

وی در پایان گفت: برای توسعه نیروهای انسانی در کانون‌ها برای اولین بار است که در این ۴ سال مجوز گرفتیم که در سطح استان ۱۸ نفر را استخدام کنیم و یک نفر برای رامهرمز خواهد بود./ یوسف مداحیان