مدیران میانی منطقه آزاد اروند با سیاستهای استانی همسویی ندارند استاندار خوزستان:

مدیران میانی منطقه آزاد اروند با سیاستهای استانی همسویی ندارند

استاندار خوزستان گفت: متاسفانه به جز مدیرعامل و قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند، مابقی مدیران میانی همسو با سیاستهای استان مسائل را دنبال نمی کنند.

 

به گزارش تابا؛ به نقل از مهر غلامرضا شریعتی عصر امروز در جلسه شورای اشتغال شهرستان آبادان که در محل تالار الغدیر فرمانداری این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به اینکه عدم هماهنگی منطقه آزاد اروند با نماینده دولت در استان سبب پایداری مشکلات شده است، افزود: مجموعه مدیران پائین دستی منطقه آزاد اروند مسائل و هماهنگی های بین بخشی را متوجه نیستند و این در حالی است که برای اصلاح مسائل مربوط به اشتغال، بایستی متولیان منطقه آزاد اروند با استان هماهنگ باشند.

 

وی اظهار کرد: جزیره ای عمل کردن کاری از پیش نمی برد و همه باید هماهنگ و موزون حرکت کنند. در منطقه آزاد اروند ظرفیت لازم برای رفع بیکاری وجود دارد؛ بنابراین باید ضمن تشکیل جلسات مشترک با موضوع اشتغال، همگی به طور هماهنگ مسائل را به پیش ببریم.

 

استاندار خوزستان با تاکید دوباره بر ضرورت هماهنگی رده های میانی و پائین دستی سازمان منطقه آزاد اروند(بجز مدیرعامل و قائم مقام) با استان گفت: مدیران منطقه آزاد اروند باید همکاری بین بخشی را بدانند و در آن راستا گام بردارند، ظرفیت های خوبی در منطقه وجود دارد ضمن آنکه سرمایه گذاریهای خوبی نیز انجام شده و می شود و لذا بایستی کارها به طور جدی دنبال شود.

 

شریعتی افزود: بسیاری از سرمایه گذاریهایی که در منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر) انجام می شود به دلیل وجود پتانسیل ها و مزیت های فراوان سرمایه گذاری در این منطقه است و این در حالی است که ما برای ترغیب سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در سایر شهرهای استان و حتی اهواز بایستی تسهیلات و امتیازات خاصی را برای آنان قائل شویم.

 

وی اظهار کرد: اگر چه سرمایه گذاران با رغبت منطقه آزاد اروند را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند اما نباید پیچ و خم های اداری سبب فرار سرمایه گذار شود.

 

شریعتی تصریح کرد: نحوه کار در استان در بخش سرمایه گذاری به این شکل است که تلاشها برای عدم سرمایه گذاری در استان است مگر آنکه خلافش ثابت شود. متاسفانه نحوه برخورد با سرمایه گذار به گونه ای است که سرمایه گذار را فراری می دهیم.

 

استاندار خوزستان گفت: با همراهی سازمان منطقه آزاد اروند در تلاش برای راه اندازی خط آهن بندرامام، شادگان، آبادان و خرمشهر هستیم تا با این اقدام بتوانیم زیرساخت لازم برای رشد منطقه را مهیا کنیم.

 

شریعتی افزود: انجام پروژه های بزرگ به تبع اشتغال پایدار را نیز به همراه می آورد.