مدیر عامل منطقه آزاد اروند باید پاسخگو باشد نماینده مردم آبادن

مدیر عامل منطقه آزاد اروند باید پاسخگو باشد

نماینده مردم آبادن گفت: نظارت مستمر و جدی از منطقه آزاد اروند حق مردم است و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند باید پاسخگو ابهامات و ضعف‌ها باشد.

به گزارش تابا عامر کعبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، با اشاره به امکان اعمال ماده ۲۳۶ و یا طرح تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند، اظهار کرد: این طرح در گذشته نیز سابقه داشته است و این طرح توسط نماینده سابق مردم آبادان در دوره نهم در مجلس مطرح شد.

وی ادامه داد: اما به دلیل اینکه این طرح در اواخر دوره نهم کلید خورد و از طرفی دیگر نماینده وقت آبادان عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نبود، امکان فرصت کافی برای بررسی حوزه‌های انحراف احتمالی سازمان منطقه آزاد اروند نبود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در فروردین‌ماه سال جاری در یک سفر رسمی به منطقه آزاد اروند سفر کردند.

وی عنوان کرد: افزایش آبادانی و عمران منطقه، ایجاد مشارکت و جلب سرمایه‌های ملی و استانی، ارتقا کیفیت خدمات بازرگانی، شهروندی و سرمایه‌گذاری، افزایش رشد و توسعه اقتصادی، ایجاد اشتغال سالم، افزایش رفاه و درآمد عمومی، حضور فعال در بازارهای جهانی، تنظیم بازار کار و کالا و… از اهداف منطقه آزاد اروند است.

کعبی عنوان کرد: با اجرای طرح واگذاری دبیری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد، نظارت بر عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند آسا‌ن‌تر می‌شود و با طرح آن راه ناتمام سابق تکمیل خواهد شد.

وی متذکر شد: نظارت مستمر، لحظه به لحظه و جدی از عملکرد سازمان منطقه آزاد اروند توسط نمایندگان، از انتظارات و حقوق مردم ساکن منطقه آزاد اروند است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید ابهامات و ضعف‌های برخی از مدیران سازمان و همچنین عدم جذب معافیت گمرکی ۷۰۰ میلیون دلاری و عدم استقرار گمرک توسط مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند پاسخ داده شود.

وی عنوان کرد: طرح تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند شامل محورهای متعددی است و تا پیش از تکمیل اطلاعات از ذکر آنها خودداری می‌شود.