مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز در اهواز برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز در اهواز برگزار شد

 مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب و فاضلاب اهواز با حضور جمعی از مسئولین در اهواز برگزار شد.

 

به گزارش تابا؛ مسعود خشایی روز شنبه درمراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز که در اهواز برگزار شد، افزود: مصرف آب در اهواز بالاتر از میانگین کشوری است که بخشی از این افزایش مصرف به دلیل شرایط اقلیمی، و بخشی از آن ناشی از الگوی اشتباه مصرف است؛ میانگین مصرف آب در اهواز به ازای هر نفر در ماه ۱۶ متر مکعب تعیین شده است.

 

وی ادامه داد: همچنین میزان مصرف مشترکان بد مصرف در کشور در حوزه آب چهار درصد است اما این رقم در اهواز ۱۴ درصد است.

 

خشایی همچنین افزود: اهواز به لحاظ آب و فاضلاب شرایط ویژه ای دارد گفت: بازسازی شبکه آب و فاضلاب اهواز باید در اولویت کار مدیرعامل جدید آبفای اهواز باشد.

 

وی با اشاره به توجه وزارت نیرو به مشکلات آب و فاضلاب اهواز بیان کرد: در بین ۳۱ مرکز استان کشور تنها سه کلانشهر اهواز، مشهد و شیراز دارای شرکت های آب و فاضلاب مجزا از استان هستند.

 

خشایی با بیان اینکه اهواز دارای ۴۵۰ هزار مشترک آب و ۴۰۰ هزار مشترک فاضلاب است و از این رو جزو کلانشهرهای با بیشترین مشترک است، افزود: برای ارتقای شبکه آب و فاضلاب اهواز تلاش هایی صورت گرفته اما متناسب با نیازها نبوده است.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز در این مراسم اظهار کرد: مشکلاتی که در حوزه آب و فاضلاب شهرستان اهواز وجود دارد را نمی توان به گردن یک شخص انداخت.

 

بهنام مریدی گفت: از تلاش های مدیرعامل پیشین و همچنین سرپرست آبفا اهواز برای ارائه خدمات و اقداماتی که در بحث آب و فاضلاب شهرستان اهواز انجام داده اند تشکر می کنم و امیدواریم بتوانم ادامه دهنده مدیریت های گذشته باشم.

 

وی با اشاره به تلاش ها و پیگیری ها در مجموعه آبفا اهواز افزود: علی رغم حجم عظیم مشکلات در حوزه آب و فاضلاب، مدیران پیشین توانسته اند کارهای خود را پیش ببرند و اقدامات لازم را برای حل مشکلات انجام دهند.

 

مریدی با اشاره به برنامه کاری جدید شرکت برای آغاز فعالیت ها تصریح کرد: تلاش خواهم کرد تا هرچه سریعتر برنامه کاری جدید شرکت آبفا اهواز را تدوین کنم. در این زمینه برنامه شفاهی اقدامات ارائه شده و برنامه کتبی نیز به صورت مدون آماده خواهد شد.

 

وی گفت: مشکلاتی که در حوزه آب و فاضلاب شهرستان اهواز وجود دارد را نمی توان به گردن یک شخص انداخت. توسعه نامتوازنی که در شهر اهواز وجود داشته شاید یکی از علل این مشکلات باشد. همچنین قدیمی بودن خطوط فاضلاب در برخی از مناطق و توسعه ای که با ساخت آپارتمان ها در آن مناطق اتفاق افتاده زمینه را برای بروز این مشکلات فراهم کرده است.

 

سرپرست پیشین شرکت آب و فاضلاب اهواز نیز در این مراسم با بیان اینکه شبکه فاضلاب اهواز فرسوده است، گفت: بیش از ۶۵ کیلومتر از خطوط فاضلاب در اهواز یا ریزش کرده و یا پتانسیل ریزش دارد.

 

صادق حقیقی پور با اشاره به بحران های مختلف در شهرستان اهواز اظهار کرد: در زمان وقوع سیلاب شرایط مانند دوران جنگ بود به شکلی که مشکل یک منطقه را حل می کردیم و ناگهان در منطقه ای دیگر دچار مشکل می شدیم.

 

ایشان افزود: در روزی که به عنوان سرپرست معرفی شدم، گفته شد که فقط در سه نقطه شهرستان اهواز در بحث فاضلاب دچار مشکل هستیم و در این زمینه قول دادم تا ظرف ۷۲ ساعت مشکل را حل کنیم. این کار در آن زمان انجام گرفت اما پس از آن شاهد مشکلات فراوانی در دیگر بخش های شهرستان بودیم و مناطق یک به یک دچار مشکل می شدند.

 

وی با بیان اینکه شبکه فاضلاب اهواز فرسوده است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از شبکه فاضلاب اهواز از لوله های آزبست بتنی و بدون پوشش داخلی ساخته شده است و برای محیط خورنده فاضلاب مناسب نیست. این شبکه ها فاضلاب باید تعویض شوند زیرا شهرستان اهواز را در بحث فاضلاب دچار مشکل می کنند.

 

حقیقی پور ادامه داد: بیش از ۶۵ کیلومتر از خطوط فاضلاب در اهواز یا ریزش کرده و یا پتانسیل ریزش دارد. در این زمینه در برخی از مناطق که شاهد ریزش خطوط فاضلاب هستیم شرایط برای دفع فاضلاب وجود دارد و در برخی از مناطق نیز امکان دفع فاضلاب وجود ندارد.

 

وی عنوان کرد: در طرح جامع فاضلاب شهرستان اهواز ۶۳ ایستگاه پمپاژ فاضلاب در نظر گرفته شده اما امروز ۱۷۰ ایستگاه پمپاژ فاضلاب داریم و این به معنای آن است که اگر برق یک منطقه قطع شود به سرعت فاضلاب آن منطقه را فرا می گیرد و مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد می شود.