مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان آبادان برگزار شد

مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان آبادان برگزار شد

صبح امروز مراسم تودیع و معارفه مسئولان قضایی شهرستان آبادان با حضور رئیس کل دادگستری خوزستان و معاونین وی، جمعی از مقامات و مسئولان شهرستان های آبادان و خرمشهر، برگزار شد.

 

به گزارش تابا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر صادق مرادی در این مراسم، گفت: باید با اعتقاد به اینکه به زودی سکان انقلاب را به دست امام زمان (عج)می سپاریم، مسیر ولایت را دنبال کنیم و در خط انقلاب گام برداریم.

 

وی ادامه داد: قوه قصائیه وظیفه اجرای نظم و امنیت در جامعه را به عهده دارد و اگر اهمیت امنیت را نادیده بگیریم، حتما انقلاب ما نیز آسیب می بیند.

 

رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار کرد: ارتباط با مردم باید سرلوحه کار همه ما قرار بگیرد و اکنون روزانه مردم اطلاعات خود را برای ما ارسال می کنند که در برقراری عدالت بسیار راهگشا بوده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مرادی افزود: ضمن رعایت حرمت همه افراد، باید از صاحبان قدرت دوری کرد تا کسی نتواند به دستگاه قضایی نفوذ کند.

 

وی گفت: همه ما در هر سمتی که هستیم اعم از مدیر و کارمند، باید به مسئولیت های خود عمل کنیم.

 

در ادامه این مراسم، امام جمعه آبادان نیز گفت: قضات به عنوان کسانی که احکام الهی و ائمه را در جامعه اجرا می کنند؛ جایگاه ویژه ای دارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور گفت:قوه قضائیه منبع مبارزه با ظلم و فساد و برقرار کننده نظم و عدالت است و اگر قضاوت از جامعه حذف شود، امنیت و نظم به هم می ریزد.

 

وی ادامه داد: آنچه خداوند آفریده است بر اساس عدالت است و جامعه به قضات برای اجرای عدالت نیاز دارد.

 

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی پور افزود: قوه قضائیه با اقدامات مقابله ای با مجرمان یقه سفید، دست به جراحی غده های چرکی فساد در کشور زده است و این امید مردم را به نظام و کشور بیشتر کرده است.

 

وی آبادان را شهری با پیچیدگی های مختلف و فاصله طبقاتی دانست و گفت: در حاشیه های شهر گاهی می بینیم پس از ۳۰ سال هیچ تغییری ایجاد نشده، باید کارهای زیادی انجام و گره گشایی از مشکلات مردم شود.

 

در ادامه از زحمات سیروس محمدی زاده رئیس سابق دادگستری و ناصر غلامی دادستان سابق عمومی و انقلاب آبادان قدردانی و نعمت الله روشن روان به عنوان رئیس جدید دادگستری و حمید مرانی پور به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب این شهرستان معرفی شدند.

 

ناصر غلامی از این پس به عنوان رئیس دادگستری خرمشهر به خدمت در دادگستری خوزستان ادامه خواهد داد.

 

رئیس جدید دادگستری آبادان در این مراسم، گفت: در چارچوب قانون با همراهی و همکاری سایر دستگاه ها، فعالیت خود را آغاز می کنم و تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی اولین برنامه من در آبادان است و باید بدون هیچ تشریفاتی پذیرای مردم باشیم.

 

نعمت ا… روشن روان افزود: با همکاری با قضات دادگستری سعی خواهیم کرد به روند رسیدگی پرونده ها سرعت ببخشیم و قطعا با همراهی دادستان جدید این شهر با هرگونه فساد به طور جدی برخورد خواهیم کرد.

 

رئیس دادگستری خرمشهر و دادستان سابق شهرستان آبادان، نیز گفت: یک پرونده زمین خواری طی دو سال گذشته در آبادان تشکیل و متهمان آن شناسایی و دستگیر شدند که اکنون به ۱۷ جلد رسیده است.

 

ناصر غلامی افزود: پرونده برای بررسی های بیشتر اهواز منتقل شده است و تقاضای ما تسرسع در رسیدگی به این پرونده به عنوان شاه کلید بسیاری از تخلفات مالی در آبادان است.