مراكز عرضه فرآورده هاي خام دامي خوزستان ۹۴۶۳ بار بازديد شدند

مراكز عرضه فرآورده هاي خام دامي خوزستان ۹۴۶۳ بار بازديد شدند

مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان از ۹۴۶۳ مورد بازديد و نظارت بهداشتي بر مراكز توليد، نگهداري و عرضه فرآورده هاي خام دامي در ماه گذشته در استان خبر داد.

 

به گزارش تابا، دکتر مصطفی کنارکوهی اظهار داشت: بازدید و نظارت از مراکز تولید ،عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی یکی از وظایف اصلی دامپزشکی محسوب می شود که موجب سلامت موادغذایی، افزایش بهداشت عمومی جامعه و عرضه محصول سالم به مصرف کنندگان خواهد شد که در این راستا مقدار ۶۵۲۰ کیلوگرم از مواد غذایی فاسد معدوم سازی شد.

 

دکتر کنارکوهی اضافه كرد: کارشناسان دامپزشکی بر واحدهاي توزيع و عرضه مرغ و ماهي، گوشت قرمز، رستوران‌ها، قصابي‌ها، خودروهاي ويژه حمل فرآورده هاي خام دامي و ساير اماكن عرضه فرآورده هاي دامي نظارت مي‌كنند.

 

کنارکوهی به شهروندان اطمینان داد که فرآورده‌های خام دامی که در کشتارگاه با نظارت بازرسان بهداشتی دامپزشکی کشتار شده و ممهور به مهر دامپزشکی و برچسب است، به‌طور کامل سالم و بهداشتی است

 

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف‌ در حوزه مرتبط با فرآورده‌های خام دامی مراتب را با دامپزشکی شهرستان در میان گذاشته تا برخوردهای قانونی و لازم با متخلفان انجام شود.