مرجع تصمیم‌گیری درباره تعطیلی لیگ برتر ستاد ملی کروناست نه باشگاه‌های ورزشی

مرجع تصمیم‌گیری درباره تعطیلی لیگ برتر ستاد ملی کروناست نه باشگاه‌های ورزشی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ابتلای تعدادی از بازیکنان لیگ برتر فوتبال به بیماری کرونا، خواستار عدم ورود و اظهارنظر افراد غیرکارشناس در این زمینه شد و گفت: مرجع تصمیم‌گیری درباره تعطیلی لیگ برتر ستاد ملی کرونا است.

به گزارش تابا؛سید علی یزدی خواه درباره احتمال تعویق مسابقات لیگ برتر فوتبال با توجه به ابتلای برخی از بازیکنان لیگ برتری به ویروس کرونا و فشار برخی باشگاه‌ها برای تعطیلی لیگ، اظهار کرد: صلاحیت این مسئله با ستاد ملی مقابله با کرونا است و هیچ مرجع دیگری، از جمله مدیران و مربیان باشگاه‌ها صلاحیت تصمیم‌گیری برای ادامه یا لغو لیگ برتر را ندارد.

 

وی افزود: فدراسیون نیز باید اطلاعات و آمار به دست آمده از تیم‌های لیگ برتری را به ستاد ملی کرونا ارائه کند و تصمیم‌گیری در این ستاد صورت گیرد.

 

یزدی خواه با تأکید بر اینکه جان انسان‌ها و حفظ سلامت ورزشکاران برای ستاد ملی کرونا خط قرمز باید باشد، ادامه داد: مجلس نیز ضمن حمایت از تصمیمات ستاد ملی، چنانچه نقطه نظری داشته باشد، به این ستاد منتقل خواهد کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه مسابقات ورزشی باید به نحوی برگزار شود که سلامت بازیکنان به خطر نیفتد و رعایت پروتکل‌ها بر اساس استانداردهای بین المللی باید رعایت شود، اضافه کرد: حفظ سرمایه انسانی در ورزش موجب افتخارآفرینی و ارتقای شاخصه غرور ملی می‌شود و ستاد ملی باید در چارچوب این اصل تصمیم‌گیری کند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: البته مجلس ناظر بر تصمیمات اتخاذ شده خواهد بود و قطعا بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید دارد و در موارد نادر به صورت موردی تذکرات لازم را ارائه خواهد کرد./خانه ملت