مردم فروش مرغ خارج از قیمت مصوب را گزارش دهند

مردم فروش مرغ خارج از قیمت مصوب را گزارش دهند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: فروش مرغ توسط مرغداران و اصناف خارج از مصوبه قیمت قرارگاه اقتصادی خوزستان، تخلف محسوب می‌شود و شهروندان موارد تخلف را با شماره تلفن ۱۲۴ گزارش کنند.

 

به گزارش تابا، امیر حسین نظری در خصوص بحث قیمت مرغ اظهار کرد: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان برای کنترل قیمت مرغ در بازار و کشتارگاه‌ها بر اساس قیمت مصوب‌شده در استان فعالیت دارند و برای هرگونه تخلف خارج از مصوبه قرارگاه اقتصادی استان، پرونده‌سازی و به اداره کل تعزیرات استان تحویل داده می‌شود.

 

وی افزود: با تصویب قرارگاه اقتصادی خوزستان، هر کیلوگرم مرغ کشتار روز از طریق کشتارگاه‌ها به قیمت ۱۲ هزار تومان به واحدهای صنفی خرده فروش تحویل داده می‌شود و واحدهای صنفی خرده فروش نیز باید مرغ را به قیمت ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به مصرف کننده تحویل دهند.

 

نظری بیان کرد: شهروندان هرگونه فروش خارج از نرخ مصوب را از طریق تلفن ۱۲۴ و یا از طریق محل‌های سیار دریافت شکایات مردمی، اطلاع دهند تا در اسرع وقت برای متخلفان پرونده تشکیل و با آن‌ها برخورد شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در کنار بازرسی که برای کنترل قیمت در خوزستان در حال انجام است، ۲ واحد سیار رسیدگی به شکایات صنفی – واقع در کیانپارس، نبش خیابان ۱۷ شرقی و ابتدای خیابان ۲۴ متری، روبروی اداره کل تعزیرات حکومتی و جنب ترمینال آزادگان- در اهواز مستقر شده تا در کوتاهترین زمان ممکن به تخلفات صنفی و گرانفروشی رسیدگی شود.