مردم همچنان‌که در حدوث انقلاب نقش دارند در بقای آن نیز نقش دارند نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

مردم همچنان‌که در حدوث انقلاب نقش دارند در بقای آن نیز نقش دارند

مردم همچنان‌که در حدوث انقلاب نقش دارند در بقای آن نیز نقش دارند/شما مردم عزیز اهواز و خوزستان بیشترین هزینه را در دوران دفاع مقدس، به انقلاب و نظام دینی تقدیم کردید.

به گزارش تابا؛ نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران امروز نهم دی‌ ماه در مراسم راهپیمایی بزرگداشت سالروز ۹ دی در جمع مردم اهواز با بیان اینکه نهم دی یادآور حماسه بزرگی است که ملت ایران در جهت مقابله با فتنه‌ای که برای تضعیف و مقابله با حاکمیت الهی پیش‌بینی شده بود، خلق و این فتنه را خنثی کردند. نچه برای ملت ما حائز اهمیت است توجه به ویژگی‌ها، ریشه‌ها و پیامدها و تکلیف مردم ما در این شرایط حساس است.

 

آیت‌الله  علی سعیدی با اشاره به شیوه امریکا در براندازی انقلاب ها تصریح کرد: اولین عبرتی که از فتنه ۸۸ برای ما قابل دریافت است این است که فتنه ۸۸ مدل حرکت نرمی برای مقابله با انقلاب جمهوری اسلامی ایران بود. اصولاً شیوه آمریکا برای براندازی انقلاب‌ها گاهی سخت‌افزاری و گاهی نرم‌افزاری است؛ آنچه در افغانستان و عراق و مشابه آن در طول نیمه دوم قرن بیستم در ۲۲ کشور توسط آمریکا انجام گرفت،‌ حملات سخت‌افزاری بود؛ اما شیوه‌ای که آمریکا در شوروی، اوکراین و برخی دیگر از کشورها به کار گرفت،‌ شیوه نرم‌افزاری بود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این فتنه یک کودتای مخملی بود؛ افزود: در سال ۸۸ جریانی که از دیرباز دنبال حاکمیت تفکر خودشان بودند احساس کردند جریان‌های انقلابی و اصول‌گرا جلوی آن را گرفته‌اند و با ایجاد یک فتنه درصدد انداختن آن مسیر در جاده خود بودند. آنچه در سال ۸۸ اتفاق افتاد مدل جنگ نرم برای براندازی و استحاله انقلاب بود.

 

آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه دومین عبرت فتنه ۸۸ تلاقی منافع جریان تجدیدنظرطلب با منافع آمریکا بود، خاطر نشان کرد: آنچه زمینه‌ساز سقوط شوروی بود تلاقی منافع عناصر غرب‌گرای آن‌ها با منافع آمریکا بود. در کشور ما نیز سیاستمدارانی هستند که طرفدار تفکر لیبرال مسلمانی هستند و منافع آن‌ها با غرب یکجا تلاقی می‌کند. آن‌ها در فتنه ۸۸ توانستند همدیگر را پیدا کنند و ما همه شاهد بودیم خانم کلینتون و دیگران با چه اهتمامی از این جریان حمایت کردند.

 

وی سومین نکته عبرت‌آموز فتنه ۸۸ را تقابل با حاکمیت دینی و نه تقابل دو کاندیدا عنوان کرد و افزود: برخی خواص اشتباه می‌کردند. خدمتشان می‌رفتیم و می‌گفتیم چرا وارد صحنه نمی‌شوید؟ می‌گفتند ما بین دو کاندیدا وارد نمی‌شویم. تا یک هفته ممکن است بگوییم تقابل بین دو کاندیدا بود؛ اما پس از آن تقابل بین یک جریان ماجراجو با حاکمیت دینی بود. اینجا هم مردم و هم خواص جامعه تکلیف‌شان متفاوت است.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: چهارمین نکته عبرت آموز، قابلیت تکرار فتنه است. انسان عاقل و مردم انقلابی از گذشته عبرت می‌گیرند. این فتنه نه اولین است و نه آخرین خواهد بود. در جریان بنی‌صدر برخی حرکت‌ها را شاهد بودیم. قائله ۱۴ اسفند دانشگاه تهران را یادمان نرفته است و ۱۸ تیر ۷۸ نیز این قضایا را شاهد بودیم. فتنه ۸۸ در تداوم حرکت‌های قبلی بود و ممکن است در آینده به شکل‌های دیگر تکرار شود. حضور مردم در این مواقع لازم است.

 

آیت‌الله سعیدی افزود: نکته دیگر عبرت‌آموز فتنه ۸۸ همبستگی بین مجموعه ضد انقلاب داخلی و خارجی است. در این فتنه شاهد بودیم که سلطنت‌طلب‌ها، بهایی‌ها، مجرمین و محکومین و همه کسانی که به نوعی با دین و دیانت و حاکمیت دینی مخالف بودند؛ چه در داخل و چه خارج در این ماجرا وارد شدند و کنار هم قرار گرفتند. شعارهایی که در تهران می‌دادند شعارهایی بود که با شعارهای انقلاب، سازگاری نداشت. بنابراین ما می‌بینیم در هر فتنه‌ای، چه کسانی، با چه شعارهایی در این قضایا وارد می‌شوند. ششمین نکته عبرت‌آموز این بود که فتنه ۸۸ اعتراض نبود بلکه تقابل با قانون بود.

 

وی در ادامه به بیان ویژگی‌های حماسه ۹ دی پرداخت و گفت: در نگرش دینی، مردم جایگاه‌ ویژه‌ای دارند. انتخاب حاکم و رهبر با ذات باری تعالی است اما تحقق حاکمیت دینی منوط به حضور مردم در صحنه است. هر کجا مردم با هر یک از انبیا همراه شدند حاکمیت دینی شکل گرفت و هر جا همراه نشدند، زمینه آن فراهم نشد. در انقلاب حضرت نوح(ع) مردم همراهی نکردند، حاکمیت الهی شکل نگرفت. در عصر حضرت موسی(ع) انقلاب الهی شکل گرفت؛ اما چون مردم در ادامه همراهی نکردند انقلاب ساقط شد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم همچنان‌که در حدوث انقلاب نقش دارند، در بقای آن نیز نقش دارند، اظهار کرد: انقلاب صدر اسلام با رهبری پیامبر اکرم(ص) شکل گرفت. حاکمیت دینی استمرار یافت اما بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) مردم در صحنه نماندند و در بقای آن همراهی نکردند. امروز ۳۹ سال است که انقلاب اسلامی ثابت و استوار مانده است چون مردم در حدوث و بقای انقلاب حضور دارند. بقای انقلاب به حضور مردم بستگی دارد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: ۹ دی مدلی ملی و بومی برای مقاومت در برابر زیاده‌خواهی دشمن بود. شما به مردم لبنان، عراق و سوریه دست دادید و مقاومت را ملی و بومی کردید. ۹ دی معیار سنجش انقلابی‌گری از انقلابی‌نمایی است. افرادی تحت نام امام(ره) و خط امام (ره) در برابر جانشین امام، قانون و شورای نگهبان ایستادند. عده‌ای از مردم را به خیابان کشاندند و آشوب به پا کردند تا بتوانند خواسته‌شان را عملی کنند. اما مردم به صحنه آمدند و صف انقلابی‌گری از انقلابی‌نمایی جدا شد.

 

آیت‌الله سعیدی اظهار کرد: شما مردم عزیز اهواز و خوزستان بیشترین هزینه را در دوران دفاع مقدس، به انقلاب و نظام دینی تقدیم کردید. امروز تکلیف سنگینی بر دوش ملت ما است. همه ملت‌های گذشته تاریخ و امروز منتظرند میزان استقامت،‌ صبر و مقاومت ملت ایران را بسنجند که آیا می‌توانند جام قهرمانی ملت‌های دنیا را بالای سر ببرند؟ این شدنی است مشروط به اینکه مردم مقاومت کنند و در برابر حرکت‌های ایذایی و موذیانه بایستند.