مسابقات شطرنج بین‌المللی جام کارون در اهواز برگزار می شوند

مسابقات شطرنج بین‌المللی جام کارون در اهواز برگزار می شوند

 رئیس هیئت شطرنج خوزستان با اشاره به تصمیم ستاد پیشگیری از گسترش کرونا ویروس در ورزش بر تعطیلی ۱۰ روزه تمامی رقابت‌های ورزشی، اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۲ شطرنج‌باز خارجی طی روزهای گذشته برای شرکت در این مسابقات وارد اهواز شده بودند، مجبور به برگزاری این رقابت‌ها هستیم.

 

به گزارش تابا؛عبدالامیر خطیب‌زاده با اشاره به اینکه این رقابت‌ها در تقویم ایران و آسیا ثبت شده بود، افزود: با توجه به اینکه نمی‌خواستیم برای شرکت‌کنندگان در مسابقات مشکلی پیش بیاید تصمیم گرفتیم با موافقت اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، هفتمین دوره رقابت‌ها را با حضور ۱۲ شطرنج‌باز خارجی و هشت شطرنج‌باز ایرانی در جدول استاد بزرگی برگزار کنیم.

 

خطیب زاده با بیان اینکه مسابقات بدون حضور تماشاگر و با رعایت تمام نکات بهداشتی برگزار می‌شود، گفت: شرکت‌کنندگان در این مسابقات از فردا (ششم اسفندماه سال ۹۸) به مدت ۶ روز در خانه شطرنج اهواز به رقابت می‌پردازند.

 

رئیس هیئت شطرنج خوزستان در ادامه به حضور استاد بزرگ شطرنج خوزستان در مسابقات بین‌المللی جام ایرفلوت روسیه اشاره کرد و گفت: پویا ایدنی در دور پنجم مسابقات ایرفلوت مقابل ولادیسلاو آرتمیف بخت از روسیه به‌تساوی دست یافت و با ۵/۳ امتیاز در مکان ششم جدول رده‌بندی قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه پرهام مقصود لو دیگر شطرنج‌باز کشورمان در این رقابت‌ها حضور دارد، افزود: ایدنی در دور ششم خود در مقابل شطرنج‌باز هند قرار می‌گیرد.