مصمم هستیم به پشتوانه خیرین، چهره آموزشی خوزستان را تغییر دهیم

مصمم هستیم به پشتوانه خیرین، چهره آموزشی خوزستان را تغییر دهیم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مصمم هستیم به پشتوانه خیرین، چهره آموزشی خوزستان را تغییر دهیم، گفت: در این دو سالی که از عمر دولت باقی مانده، تصمیم داریم با تشکیل گروهی ویژه به مدیریت معاونین وزارت آموزش و پرورش، در زمینه توسعه فضاهای آموزشی، بهبود شاخص‌های نیروی انسانی و ارتقای کیفیت آموزش، اقدام کنیم.

 

به گزارش تابا، محسن حاجی‌میرزایی امروز (یازدهم مهرماه) در آیین افتتاح همزمان ۲۵۴ پروژه آموزشی خوزستان که به صورت ویدئو کنفرانس در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: از همه خیرین آموزشی که برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تلاش می‌کنند تشکر ویژه می‌کنم. یکی از مهم ترین تمایزاتی که در جوامع وجود دارد تمایز در یادگیری است. کسانی که هوشیاراند و خوب می‌آموزند، مدیریت بهتری دارند.

 

وی با اشاره به اینکه گزارش های ارائه شده از وضعیت آموزش و پرورش خوزستان موجب خوشحالی است، افزود: همه هدف آموزش و پرورش این است که فرصت های آموزشی را به خوبی توزیع و کیفیت آموزشی را ارتقا ببخشد.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه همه به دنبال زندگی عزتمندانه و شرافتمندانه هستیم، تصریح کرد: همه عرصه هستی کلاس آموزش و یادگیری است و در این بین یادگیری های همراه با رنج عمیق تر از دیگر یادگیری ها هستند.

 

وی عنوان کرد: تاریخ علم تاریخ مواجه انسان با شرایط سخت است. دانش مهندسی مدیون حوادث و تلخی‌ها است. سطح توانمدی انسان و درجه قدرتمندی برای حضور موثر و پایدار در زندگی، محصول همین تجربه‌ها است. آموختن، شرط استمرار و دوام است. جوامع به سرعت در معرض تغییرات گسترده قرار می‌گیرند و آن جوامع که موقعیت خود را با تغییرات هماهنگ می‌کنند، توانستند روی پای خود بایستند.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: تمام تلاش ما برای آموزش و پرورش و محتوایی که در سند تحول بنیادین وجود دارد، انتقال به وضعی است که محصول نهایی آن اشخاص هستند که از محیط می‌آموزند. دشمنان نظام این قابلیت را به چالش می‌کشند. مهم‌ترین عرصه نبرد، عرصه‌ای است که بتوان به توانمندی انسان اتکا کرد.

 

وی بیان کرد: اگر همه نوع توانمندی وجود داشته باشد اما انسان‌هایی که خردمند باشند و قادر به آموختن از محیط باشند، وجود نداشته باشند، تاب آوری نخواهیم داشت. همه آن چیزی که باعث شده دشمنان نتوانند بر ما تسلط پیدا کنند، وجود انسان‌های خردمند است.

 

حاجی میرزایی با بیان اینکه استان خوزستان حق حیات به گردن ایران دارد، گفت: این استان حق بیشتر و سهم بیشتری دارد و و باید تلاش بیشتری برای بهبود آن کرد. از وزارت نفت که کمک کرد و مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مردم خوزستان انجام داد، سپاسگزاریم. ما همچنان به کمک این وزارت، در آموزش و پرورش نیازمند هستیم.

 

حاجی میرزایی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا در این دو سال باقیمانده از عمر دولت با تشکیل گروه ویژه ای که یکی از معاونان وزارت آموزش و پرورش را مسئول و معین خوزستان خواهم کرد، در زمینه توسعه فضاهای آموزشی، در حوزه توسعه و دسترسی به فضاهای آموزشی و همچنین در راستای بهبود شاخص های نیروی انسانی در آموزش و پرورش از حیث نیروها و ارتقای کیفیت و دسترسی به آموزش اقدامات ویژه ای انجام شود.

 

وی با تأکید بر اینکه خوزستان باید به متوسط کشور برسد و از آن بالاتر برود، عنوان کرد: با کمک استاندار که یک رویکرد مطلوبی به مقوله فرهنگ دارد می توان این ارتقای وضعیت آموزش و پرورش استان را رقم زد، البته استان های برخوردار نیز باید معین این استان شوند.