معافیت مدارس خیرساز از پرداخت حق انشعاب آب و برق در استان خوزستان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان بیان کرد:

معافیت مدارس خیرساز از پرداخت حق انشعاب آب و برق در استان خوزستان

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به معافیت مدارس خیرساز از پرداخت حق انشعاب آب و برق در خوزستان، توضیح داد: خیرین نقش پررنگی در حوزه مدرسه سازی خوزستان داشتند به طوری که برای امسال ۱۰۰ مدرسه تعهد شده است و همچنین ۲۳ مدرسه در قالب ۹۸ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال در شعیبیه شوشتر ساخته شده است.

به گزارش تابا، علی قربانی در جلسه‌ شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: اجرای طرح آجر به آجر با هدف جمع آوری کمک های خرد مردم به امر مدرسه سازی در استان خوزستان آغاز شده است و در این راستا از ظرفیت صدا و سیما، رسانه ها، شهرداری ها و بانک های استان استفاده خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه امسال برای ساخت بالغ بر ۳۰۰ کلاس درس جدید در خوزستان تعهد داده اند؛ توضیح داد: بنیاد برکت با اختصاص ۱۲۰ میلیارد ریال و و دولت با تعهد اختصاص ۶۰ میلیارد ریال ساخت بالغ بر ۲۳ مدرسه در قالب ۹۸ کلاس درس در منطقه شعیبیه شوشتر را محقق کردند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اضافه کرد: بر اساس بند ذ تبصره ۶ قانون بودجه کشور مدارس خیرساز از پرداخت حق انشعاب آب و برق معاف شده اند و در این راستا تقاضای ما این است که بخش های آب و برق همکاری لازم در این خصوص را با مجموعه نوسازی مدارس استان داشته باشند.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در پایان گفت: خیرین مدرسه ساز نقشی کلیدی در تحقق تعهدات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در حوزه بهسازی و نوسازی فضای آموزشی ایفا می کنند.