ممیزی صنایع و کارخانجات وابسته به دام توسط دامپزشکی خوزستان

ممیزی صنایع و کارخانجات وابسته به دام توسط دامپزشکی خوزستان

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان خوزستان اظهارداشت:ممیزی ازصنایع وابسته به دام دراستان انجام می پذیرد.

 

به گزارش تابا؛دکتر عبداله محمد حسنی گفت: کارشناسان دامپزشکی در راستای تضمین کیفیت فرآورده‌های خام دامی و با توجه به ضرورت استفاده از خوراک بهداشتی و با کیفیت در تغذیه دام، طیور و آبزیان در تأمین سلامت و بهداشت فرآورده‌های خام دامی که در غذای انسان مورد مصرف قرار می‌گیرند، کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان و مراکز بسته بندی فرآورده های خام دامی،کشتارگاه های دام استان و سردخانه های بزرگ و … را مورد پایش و ممیزی قرار می دهند.

 

وی با اشاره به ۴۸ صنایع و کارخانجات وابسته به دام در استان افزود: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۶۰ بازدید و ممیزی ازصنایع وابسته به دام دراستان صورت گرفته است.

 

ایشان اظهار کرد:دراین راستا کارشناسان ممیزی اداره نظارت بربهداشت عمومی و موادغذایی این اداره کل ضمن مراجعه به کارخانجات وابسته ، واحدها را ازنظر رعایت صحیح دستورالعمل های بهداشتی و … موردبررسی و ممیزی قرارمی دهند، سپس درصورت وجود مشکلات و نواقص ، نامه نگاری با واحدها با ارائه مهلت زمانی به منظور رفع نواقص انجام می گیرد.

 

دکتر محمد حسنی در پایان با اشاره به اهمیت ممیزی بهداشتی صنایع و کارخانجات وابسته به دام گفت: در مباحث ممیزی مستندات موجود در واحدها و مطابقت زمینه فعالیت و محصولات تولیدی کارخانجات با دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی کشور مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.