قیمت خرید خرما اعلام شد/افزایش ۶۵ درصدی نرخ خرما

قیمت خرید خرما اعلام شد/افزایش ۶۵ درصدی نرخ خرما

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان قیمت خرید توافقی خرما در استان را اعلام کرد و گفت:قیمت خرید توافقی خرما ۴ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب شد و این قیمت در مقایسه با سال گذشته ۶۵ درصد افزایش دارد.

 

به گزارش تابا؛محمد حسنی نسب اظهار کرد: در راستای حمایت از نخلداران خوزستان با افزایش قیمت خرید توافقی خرما موافقت شد.

 

وی افزود: با توجه به جلسات متعددی که با نخلداران و اتحادیه صادرکنندگان خرما و خشکبار برگزار شد، قیمت خرید توافقی خرما ۴ هزار و ۸۰۰ تومان مصوب شد و این قیمت در مقایسه با سال گذشته ۶۵ درصد افزایش دارد.

 

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: همچنین قیمت خرید توافقی خرمای درجه ۲، ۱۵ درصد کمتر از قیمت مصوب شده خرمای درجه یک است.

 

حسنی نسب با اشاره به اینکه هدف از افزایش قیمت خرید خرما حمایت از کشاورز با توجه به شرایط اقلیمی پیش آمده در سه سال اخیر است، عنوان کرد: طبق آنالیزهای صورت گرفته هزینه تمام شده برای تولید یک کیلوگرم خرما برای هر کشاورز سه هزار و ۹۰۰ تومان است و با در نظر گرفتن همه شرایط قیمت ۴۸۰۰ تومان برای هر کیلوگرم خرما مصوب شده است.

 

همچنین مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از افزایش ۶۵ درصدی نرخ توافقی خرید خرما نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: قیمت توافقی خرید خرمای رقم استعمران درجه یک هر کیلوگرم ۴۸ هزار ریال و خرمای درجه ۲ حدود ۱۵ درصد کمتر از خرمای درجه یک تعیین شده است.

 

محمد مطرودی افزود: امسال به منظور حمایت از نخلداران و کشاورزان خرمشهری قیمت خرما نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد افزایش دارد.

 

وی با بیان اینکه تمامی هزینه های حمل و نقل و تهیه صندوق به عهده کارگاه های بسته بندی خرماست گفت:در حال حاضر کارگاه های بسته بندی خرما به تحویل خرمای خریداری شده آمادگی دارند.

 

مطرودی تولید خرما در خرمشهر را بین هفت تا هشت هزار تن بیان کرد و گفت: پیش بینی می شود امسال چهار هزار تن خرمای مازاد بر نیاز کشاورزان به نرخ توافقی خریداری و صادر شود.