نشست ستاد استانی اربعین حسینی در محل استانداری برگزار شد

نشست ستاد استانی اربعین حسینی در محل استانداری برگزار شد

نشست ستاد استانی اربعین حسینی روز چهارشنبه ۳۰ مرداد ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

 

به گزارش تابا؛استاندار خوزستان در این نشست گفت: در حوزه زیرساخت فعالیت‌هایی در مرز چزابه آغاز شده و دستگاه ها وارد کار شده اند.

 

وی افزود: دستگاههای راه و شهرسازی، راهداری، آب و فاضلاب برق و مخابرات فعال تر شوند و وقت بیشتری اختصاص دهند و آماده استقبال از زائرین زیاد باشند.

 

شریعتی اظهار داشت: امسال پیش‌بینی بر این ست که زائران بیشتری خواهیم داشت. مرز خسروی هم خوشبختانه بازگشایی شده است که موجب کاهش بار می‌شود اما قاعدتاً این کاهش بار بیشتر از مرز ایلام خواهد بود تا مرزهای خوزستان.

 

رئیس ستاد اربعین حسینی خوزستان ادامه داد: با توجه به حذف ویزا در امسال افزایش زائران محتمل‌تر است به همین علت آمادگی لازم را داشته باشید و افزایش تعداد زائران را در نظر بگیرید.

 

استاندار خوزستان تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته موضوع فاضلاب و سرویس‌های بهداشتی با آبفا اهواز بوده است و موضوع آب شرب با شرکت آب و فاضلاب روستایی بوده است و این مسئله به همین صورت تقسیم بندی شده ادامه یابد و انجام شود.

 

رئیس ستاد اربعین حسینی خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت بیشتر زائران برای امسال دکل های بیشتری برای پوشش بهتر مخابراتی نصب شود تا در این زمینه اختلال نداشته باشیم.

 

وی تاکید کرد: پارکینگ ها، موکب ها و جاده بین موکب ها که سریعاً باید تکمیل شود همه ساماندهی شود.

 

شریعتی عنوان کرد: همچنین دستگاه های فرهنگی و تبلیغاتی هم حتماً وظایف مربوطه را انجام دهند.

 

استاندار خوزستان اضافه کرد: بهداشت و درمان هم به ویژه در زمان برگشت زائران اقدامات لازم را برنامه ریزی نماید تا بدون دغدغه این مراسم بزرگ که نماد قدرت شیعه است را به خوبی برگزار کنیم.

 

فرماندار دشت آزادگان در این جلسه گفت: تعیین تکلیف پارکینگ ها باید هرچه سریعتر به نتیجه برسد و یکی از موارد مهم تأمین امنیت آنها است.

 

حمید سیلاوی اظهار کرد: ساماندهی مواکب از طریق ستاد عتبات عالیات در حال پیگیری است ولی نماینده آنها برای ساخت و ساز مواکب باید در مرز مستقر شود.

 

وی با بیان اینکه برای پیگیری تأمین آب جلساتی با آب و برق خوزستان داشتیم، افزود: وزارت نیرو تاکنون نتوانسته آب شیرین کُن را تأمین کند ولی قول ۱۰ الی ۱۵ روزه دادند که تأمین آب چذابه را به سرانجام برسانند.

 

فرماندار دشت آزادگان با اشاره به اینکه در حال حاضر تانکرهای تأمین آب در مرز مستقر هستند، یادآور شد: تدوین طرح ترافیکی و امنیتی نیز در حال برنامه ریزی است ولی هرچه سریعتر باید به نتیجه برسد.

 

سیلاوی بیان کرد: سال گذشته هرچند شهرداری اهواز همکاری خوبی داشت ولی در زمینه اتوبوس کمبودهایی وجود داشت؛ امسال باید استان های معین به میزان مشخص شده تأمین نیاز این حوزه را انجام دهند.

 

وی عنوان کرد: زمانبندی اجرای طرح های کمیته های مختلف ستاد اربعین باید به ما اعلام شود تا حین نظارت امکان رصد و تذکر را داشته باشیم.

 

همچنین در این جلسه مدیرکل امور شهری و شورا های استانداری خوزستان گفت:باید استان‌های معین در ارائه اتوبوس‌های شهری همکاری کنند چرا که با ظرفیت‌های موجود دراستان نمی‌توان به زائران سرویس داد.

 

شهاب صدیقی امروز در جلسه ستاد اربعین که در استانداری خوزستان برگزار شد اظهار داشت: به دستور استاندار خوزستان قرار شد از محل سرویس بهداشتی‌هایی که در ایام سیل تهیه شد برای چذابه استفاده شود.

 

وی افزود: طبق آمار ۲۸۴چشمه سرویس بهداشتی و ۹۴ دوش حمام می‌توان از این محل تأمین شود که این تعداد بسیار کم است و برای مرزهای استان در ایام اربعین کفایت نمی‌کند.

 

مدیرکل امور شهری و شورا های استانداری خوزستان ادامه داد: در حوزه خدمات شهری تقسیم‌کاری صورت گرفت که بر اساس آن مدیریت مسیرمواکب، از ورودی تا درب سالن و از خروجی به سمت عراق به ترتیب بر عهده شهرداری‌های استان خوزستان،شهرداری منطقه۴ تهران و شهرداری اهواز است.