نظر دیوان درباره هفت تپه به وزارت اقتصاد ابلاغ شد

نظر دیوان درباره هفت تپه به وزارت اقتصاد ابلاغ شد

رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: در ماجرای هفت تپه، تصمیم این دیوان که ناشی از عملیات تحقیق و تفحص بود، به وزارت اقتصاد ابلاغ شد.

 

به گزارش تابا؛ مهرداد بذرپاش در همایش مدیران استانی دیوان محاسبات کشور ضمن تشریح راهبرد‌های جدید دیوان، از مدیران استانی دعوت کرد تا با رعایت جهت‌گیری دیوان فناورانه مردم پایه در کنار حفظ روحیه شجاعت و انقلابی گری، مراقبت کنند تا در حق هیچکسی ظلمی اعمال نشود.

 

وی با اشاره به مشکلات واگذاری کارخانه هفت تپه تصریح کرد: اگر گزارش‌ها و نظارت‌های ما به حل مشکلات مردم ختم نشود، ارزشی ندارد. در ماجرای هفت تپه، تصمیم دیوان که ناشی از عملیات تحقیق و تفحص بود، به وزارت اقتصاد ابلاغ شد. ۲ سال است که می‌خواهیم برای یک شرکت تصمیم بگیریم و این یعنی ترک فعل که باید بر آن نظارت شود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه در قانون واگذاری‌ها اشکالاتی وجود دارد که باید اصلاح شود، بیان کرد: بنگاه‌ها واگذار می‌شوند، اما بعد از آن با مشکلاتی بدتر از قبل مواجه می‌شوند.

 

اقای بذرپاش با یادآوری شعار خود در مدیریت جدید دیوان محاسبات مبنی بر دیوان فناورانه مردم پایه تاکید کرد: انجام نظارت دقیق و به لحظه بر پایه اطلاعات مردمی و برای حل مشکلات مردم و به خاطر مردم روح حاکم در دیوان از اصلی‌ترین محور‌ها برای تحقق این شعار است.

 

وی در ادامه به آسیب شناسی دیوان پرداخت و گفت: اول خودمان باید حسابرسی عملکرد داشته باشیم و ببینیم چه میزان عملیات حسابرسی و نظارت ما اثربخش بوده است یا چه میزان ترک فعل انجام دادیم که از ترک فعل ما مردم متضرر شده‌اند، یعنی جایی که باید نظارت دقیق انجام می‌دادیم و ندادیم و باعث شد که شرایط اینگونه شود.

 

رئیس کل دیوان محاسبات افزود: ما در دیوان مدیر شجاع، متین، انقلابی، دقیق، حرفه‌ای می‌خواهیم و نباید به اسم انقلابی رفتار کردن به کسی ظلم کنیم و این حق را نداریم.
اقای بذرپاش در این جلسه از مدیران استانی خواست تا مسائل اصلی مردم را در دستور کار خود قرار دهند و وقت خود را به مسائل کم اهمیت صرف نکنند و بر حل مشکلات مردم متمرکز شوند.

 

وی همچنین تاکید کرد: شبکه مردمی دیوان محاسبات در استان‌ها به زودی راه اندازی خواهد شد، شبکه‌ای که متشکل از جوانان و تشکل‌های دانشجویی، جهادی و فعالان اجتماعی خواهد بود و آن‌ها به مدد دیوان خواهند آمد تا در پاسداری از بیت المال یاری برسانند.