نمایشگاه تغذیه سالم در دزفول گشایش یافت

نمایشگاه گروهی تغذیه سالم در نگارخانه هنرمندان دزفول گشایش یافت.

 

به گزارش تابا؛معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول عصر در آئین گشایش نمایشگاه تغذیه سالم به مناسبت گرامیداشت روز جهانی غذا افزود: این نمایشگاه به منظور استفاده از ظرفیت هنرمندان شهرستان دزفول برای تحقق شعار سال (حرکت به سمت گرسنگی جهانی صفر) برپا شده است.

 

شاپور مسعودی اظهار داشت: تلاش می شود اذهان عمومی را با استفاده از هنر به سمت کاهش گرسنگی متمایل کنیم زیرا با وجود اینکه یک میلیارد و ۸۰۰ نفر اضافه وزن دارند بیش از ۸۰۰ میلیون نفر نیز از گرسنگی رنج می برند.

 

وی افزود: سوء تغذیه در سال های اخیر بدلیل تحولات سیاسی و اقتصادی در کشورهای مختلف دوباره اوج گرفته است که باید برای کاهش این آمار اقدام لازم صورت گیرد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار داشت: این نمایشگاه با همکاری دانشگاه و کانون هنرمندان به مدت ۱۰ روز دایر خواهد بود.

 

مدیر هماهنگی نگارخانه هنرمندان دزفول نیز گفت: هنرمندان خوزستانی آثار خود را در زمینه های هنرهای تجسمی، نمایش و دیگر زمینه ها پیشنهاد دادند که از سطح کیفی بالایی برخوردار بودند.

 

محمدرضا خردمند افزود: در این نمایشگاه از نماد سیب به عنوان یک تغذیه سالم استفاده شده تا شهروندان و مراجعه کنندگان برای پذیرایی به جای استفاده از شیرینی های مضر از سیب استفاده کنند.

 

وی افزود: در روزهای آینده از ظرفیت هنر موسیقی نیز در این نمایشگاه استفاده خواهد شد.