نماینده ولی فقیه در خوزستان با نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان دیدار کرد

نماینده ولی فقیه در خوزستان با نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان دیدار کرد

حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌پور نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان با حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان دیدار و گفت وگو کرد.

 

به گزارش تابا؛حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌پور که برای کلنگ زنی چند پروژه بهداشت و درمان به خوزستان سفر کرده صبح امروز در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان افزود:مسلمانان و شیعیان هندوستان به صورت خودجوش با سیل‌زدگان ایران مشارکت و همدلی داشتند، و برخی از آنها در مراجعه به دفتر ما در هندوستان از وقوع سیل و رنجیده شدن رهبرمعظم انقلاب در این قضیه اظهار ناراحتی داشتند و این موضوع باعث شد که ما اقداماتی در کشور هندوستان انجام دهیم.

 

وی با اشاره به این‌که نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان میزان کمک‌های مردم هندوستان برای کشورهای سیل‌ز‌ده کشور بود، خاطرنشان کرد: بیشتر افرادی که برای سیل کمک کردند افراد فقیر و نیازمند هندوستان بودند.

 

نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان با اشاره به این‌که از ۲۵۰ میلیون مسلمان در هندوستان، ۴۰ میلیون شیعه است، عنوان کرد: شیعیان در مناطق مختلف به ویژه کشمیر عشق و علاقه بسیاری به اهل بیت(ع) دارند. در سالگرد رحلت امام راحل، مراسم‌های چند ده هزار نفری برگزار می‌کنند.

 

حجت الاسلام مهدوی‌پور افزود: انسان تا از نزدیک نبیند نمی‌تواند بفهمد چقدر انقلاب اسلامی از اثرگذاری برخودار است. مقاومت انقلاب اسلامی در حال حاضر در برابر استکبار بسیار ستودنی است.

 

وی با اشاره یه این‌که تنها کشوری که در برابر استکبار ایستاده و هزینه داده ایران اسلامی است، اظهار داشت: هدف از حضور در استان خوزستان ابراز همدلی مسلمانان و شیعیان هندوستان است.

 

همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی‌فرد اظهار داشت: هرکسی که با فرهنگ اسلام ناب محمدی آشنا باشد نسبت به اتفاق‌هایی نظیر کمک‌رسانی به سیل‌زدگان آشنا است.

 

وی با اشاره یه اینکه وجود مقدس امام علی(ع) همه چیز خود را فدای اسلام کردند، افزود: برافراشته بودن پرچم اسلام نتیجه ایثارها و از خودگذشتگی‌ها است.

 

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان عنوان کرد: هندوستان، پاکستان و بسیاری از کشورهای اسلامی به ویژه شیعیان هندوستانی به شدت نسبت به انقلاب اسلامی علاقه‌مند هستند.

 

حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد اظهار داشت: امام راحل و رهبرمعظم انقلاب می‌فرمایند که شعارهای انقلاب، شعارهای فطرت انسانی است. قرآن کریم به زبان فطرت انسان‌ها است و زبان آن هماهنگ با فطرت انسان‌ها است به همین دلیل توانسته اثرگذار باشد و نفوذ کند.

 

وی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی ایران به زبان فطرت‌ انسان‌ها است، خاطرنشان کرد: امروز علیرغم فقر شدید اما شاهد رشد اسلام در هندوستان هستیم.

 

نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اهمیت توجه به نیازمندان، افزود: در روایت داریم که انسان اگر چیزی ندارد قرض کند و صدقه بدهد، بیانگر این است که انسان‌ها حاضر هستند همه چیز خود را دهند تا نیاز نیازمندان را رفع کند.