نمایندگان لیست امید موفق نبودند و دلیل ناموفق بودنشان ما اصلاح طلبان هستیم قائم مقام ستاد انتخابات لیست امید اهواز؛

نمایندگان لیست امید موفق نبودند و دلیل ناموفق بودنشان ما اصلاح طلبان هستیم

در انتخابات ۷۶ گفتند که اگر اصلاح طلبان رای نیاورند شما را دستگیر می کنند/در مجموع بنده آقای ساری را اصلاح طلب می دانم، آقای الباجی را شخصی که با اصلاح طلبان زاویه ندارد می شناسم و آقای یوسفی را نیز اصلاح طلب ارزیابی نمی کنم!/ مشکل ما اصلاح طلبان این است که ناخدای ما (کیانوش راد) حضور ندارد.

 

به گزارش تابا؛ رییس شورای سیاستگزاری اصلاح طلبان خوزستان در آیین قدردانی از بیش از سه دهه فعالیت سیاسی ناصر چوپان گفت: چوپان جزو نسل اول بود و زمانی که اصلاح طلبی شکل گرفت همیشه رد پای چوپان وجود داشت.

 

قمشی با برشمردن خصیصه های اصلاح طلبان قدیمی خاطر نشان کرد: نسل اولی های دوم خرداد چند خصیصه دارند، حتمن جای پای ایشان در انقلاب هست، اعتقاد عمیق به ریشه ها و تفکر اصلاح طلبی دارند و  با عمق موضوعات را پذیرفته اند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به انتخابات ۷۶ اشاره ای داشت و گفت: آن موقع جسته گریخته می شنیدیم که برای شما پرونده ساخته اند و پس از پیروزی رقیب گریبان همه شما را خواهند گرفت، من می دانستم که این تهدیدات حقیقت دارد.

 

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از خصیصه های دوستان نسل اولی این است که دنبال پست و مقام و نفع شخصی نیستند، چهارمین خصلت این افراد از خودگذشتگی بیش از حد آنهاست و هر وقت هم از ایشان خواسته می شود وارد کارزار شوند بدون اینکه توقعی داشته باشند؛ با تمام وجود پای کار می آیند.

 

بنده دکتر ساری را پایبندتر از دو نفر دیگر می دانم

 

در ادامه این جلسه ناصر چوپان قائم مقام ستاد انتخابات لیست امید اهواز در پاسخ به این سوال تابا، که آیا نمایندگان لیست امید را موفق می دانید گفت: نمایندگان لیست امید موفق نبودند و دلیل ناموفق بودنشان ما اصلاح طلبان هستیم، اما باید بگویم که این سه نفر در عین ناموفق بودن، از نمایندگان ادوار گذشته موفق تر عمل کرده اند.

 

وی با انتقاد از عملکرد نمایندگان سابق شهرستان تصریح کرد: نمایندگان اهواز در دوره های قبل به گذاشتن یک ماسک جلوی تریبون اکتفاء می کردند؛ ولی اکنون نمایندگان درون هور به دنبال علت خشکی و ریزگردها می گردند و به واسطه همین مطالبات نمایندگان است که بخش های از بیابان های استان در حال درختکاری هستند.

 

وی در پاسخ به این سوال که کدام یک از نمایندگان خوزستان را پایبند به آرمان های اصلاح طلبی می دانید اذعان کرد: بنده دکتر ساری را پایبندتر از دو نفر دیگر می دانم. در دور دوم انتخابات من متوجه نوع تبلیغات دکتر یوسفی شده بودم و می دیدم که ایشان در حال فاصله گرفتن از اصلاح طلبان است.

 

قائم مقام ستاد انتخابات امید اهواز با یادآوری روزهای پیش از انتخابات مجلس دهم گفت: من به عنوان یکی از مسئولان ستاد انتخاباتی لیست امید اهواز نگرانی های فراوانی را نسبت به آقای الباجی داشتم زیرا که شناختی از ایشان نبود و او را در اجتماعات اصلاح طلبی ندیده بودم.

 

 

وی با بازگوی کردن خاطره ای گفت: یک شب به ستاد آقای الباجی رفتم، در لحظه ورود دیدم که چند اصولگرای رادیکال دور او را گرفته بودند و مرتبا به او می گفتند که اصلاخ طلبان جاسوس انگلیس هستند؛ از حضور در لیست امید منصرف شو! اما او در پاسخ گفت که من بر اراده ام استوارم و کسی نمی تواند برای من تصمیم بگیرد. من برای رسیدگی به دردهای مردم آمده ام و اصلاح طلبان با دیدباز از من استقبال کرده اند؛ من هم خوشحالم که در لیست امید قرار گرفته ام، در آن حین آقای الباجی پشت به من ایستاده بود و من را به عنوان قائم مقام ستاد نمی دید بنابراین می توانم بگویم که حرف های او برآمده از دلش بود.

 

وی با ابراز عقیده خود نسبت به ارزیابی سیاسی نمایندگان شهرستان اهواز تصریح کرد: در مجموع بنده آقای ساری را اصلاح طلب می دانم، آقای الباجی را شخصی که با اصلاح طلبان زاویه ندارد می شناسم و آقای یوسفی را نیز اصلاح طلب ارزیابی نمی کنم!

 

تصمیمات شورای سیاستگزاری اصلاح طلبان مشروع است

 

در ادامه جلسه سیدجابر موسوی رئیس سابق شورای هماهنگی احزاب خوزستان با دفاع از عملکرد شورای سیاستگزاری اصلاح طلبان خوزستان گفت: من خودم را از پذیرش اشتباهات مبرا نمی کنم، درون مباحثات چند نفره نیز در مقابل انتقادات، همین موضوع را تکرار کرده ام.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما اصلاح طلبان بر روی روش کار توافق نداریم؛ ولی اگر ما می توانیم با روش دموکراسی پیش برویم چرا کار نکنیم.

 

 

موسوی تصمیمات شورای سیاستگزاری و احزاب را مشروع ارزیابی و خاطر نشان کرد: احزاب و شورای سیاستگزاری بر اساس نظر و عقیده جمع یعنی دموکراسی تصمیم گیری می کنند و این روش در تمام دنیا پذیرفته شده است، من می توانستم با مصاحبه پاسخ همه انتقادات را بدهم اما به خاطر جریان اصلاحات از همه مسایل گذشتم و مباحث شخصی را دنبال نکردم.

 

وی با بیان اینکه در آینده پاسخ همه سوالات را خواهم داد؛ اظهار کرد: در یک فضای دوستانه در آینده موارد مورد مناقشه را در کنار هم و با حفظ وحدت رفع و رجوع خواهیم کرد.

 

در پایان همه فعالان سیاسی و بخشی از نمایندگان احزاب با اهداء لوح و هدیه از زحمات ناصر چوپان قدردانی کردند و در حین برنامه خانم پروین ارزانی شعری را در وصف روحیه لطیف چوپان سرود.

 

 

بیانیه دکتر محمد کیانوش راد نیز در انتهای جلسه قرائت شد ولی پیش از بیانیه مشحون از لطف کیانوش راد که از زحمات ایشان در عرصه سیاست استان نوشته شده بود؛ وی با یادآوری نقش دکتر کیانوش راد گفت: بزرگترین مشکل ما این است که در استان ناخدای ما حضور ندارد./ برای خواندن مقدمه این گزارش (اینجا) کلیک کنید.