نمایندگان مجلس یازدهم با حسن نیت، اختلافات را حل کند

نمایندگان مجلس یازدهم با حسن نیت، اختلافات را حل کند

نماینده مردم ایذه وباغملک در مجلس تاکید کرد: نمایندگان مجلس یازدهم ضمن دوری از حاشیه با حسن نیت، اختلافات را حل کنند.

به گزارش تابا، عبدالله ایزدپناه گفت: در این برهه حساس، مشیت الهی بر این قرار گرفت که سرنوشت قوه مقننه در دستان نیروهای انقلابی قرارگیرد و بنا بر فرموده مقام معظم رهبری که مردم در شرایط سخت رای داده اند، هر نوع کم کاری صدمات غیر قابل جبرانی به نظام واعتماد عمومی وارد خواهد کرد.

 

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگاه مثبت مقام معظم رهبری به مجلس یازدهم و اینکه مجلس یازدهم از جوانان تحصیل کرده و انقلابی، مدیران انقلابی و اجرایی ادوار گذشته و سابقه داران قوه مقننه است، مسئولیت نمایندگان را مضاعف کرد. اینجانب راه توفیق مجلس را نصب العین قرار دادن وصیت نامه امام راحل، بیانیه گام دوم انقلاب، پیام مقام معظم رهبری در آغاز به کار مجلس وسخنان اخیر ایشان در برنامه ویدئو کنفرانس با مجلس می دانم.

 

وی افزود: نظام سلطه و در راس آن آمریکای خبیث دست از سر ملت های مستقل و آزادی خواه برنخواهند داشت.قطعنامه اخیر شورای حکام بیانگر دشمنی غربی ها است درحالیکه هنوز عده ای چشمانشان به دنبال یاری آمریکا و غرب است. امام راحل به خوبی فرمودند “آنهایی که خواب آمریکا را می بینند، خدا بیدارشان کند”.

 

این نماینده مجلس در دوره یازدهم بیان کرد: شهید دیالمه فرمود “مطمئن باشید در هر شغلی که باشیم اگر ذره ای ضعف خلوص در کار ما باشد، امروز سکوت نکنیم فردا سکوت خواهیم کرد. فردا نباشد، پس فردا سکوت می کنیم. چون که انقلاب هر بار موجی می زند، یک مشت زباله را بیرون می ریزد.

 

ایزدپناه گفت: اخیرا فردی که رد پایش در فتنه ها دیده می شود، به خوداجازه داده است که به رهبری نامه بنویسد که البته به فرموده شهید دیالمه انقلاب موج می زند و آنها را بیرون می ریزد.

 

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از ضروریات کشور، برخورد جدی با فساد های مالی، اداری و غیره است. در یکسال اخیر قوه قضاییه و در راس آن، آیت الله رییسی در برخورد با فساد، گام های مهمی برداشته اند، ضمن اعلام حمایت، ادامه روند با سرعت بیشتر مطالبه عمومی است. باید گفت فساد در کلان شهرها نیست، بلکه ادامه آن به شهرها و مناطق کوچک نیز کشیده شده است.

 

وی افزود: در سال جهش تولید می طلبد همه ارکان نظام پای کار بیایند و با حذف موانع تولید، زمینه را برای رشد تولید و اشتغال فراهم کنند. تاکیدات رهبر انقلاب در رفع موانع تولید که در ۷ بند بیان فرمودند، از جمله حذف مقررات دست و پا گیر مورد توجه قرار گیرد.

 

این نماینده مجلس در دوره یازدهم اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که هرکجا بخش خصوصی و سرمایه گذاری قصد ایجاد اشتغال دارد، با موانعی همچون استعلامات چند گانه مواجه می شود و سرمایه گذار در پیچ و خم بروکراسی اداری بی انگیزه شده ودر نهایت رها می کند؛ بنابراین از مسئولان امر می خواهم به این امرمهم رسیدگی فوری کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس افزود: آموزش و پرورش استان خوزستان از کمبود نیروی انسانی در مقاطع تحصیلی و خدماتی، کمبود امکانات آموزشی و نبود فضای آموزشی مناسب مخصوصا در حوزه ایذه و باغملک رنج می برد ومهم تر از آن عدم ماندگاری فرهنگیان در استان به دلیل بدی آب و هوای خوزستان و نبود امکانات هرساله بالای ۴ هزار نفر متقاضی خروج از استان است. پیشنهاد می شود که با توجه به شرایط آب و هوایی و ده ها مشکل دیگر، مشوق های مالی و رفاهی مختص فرهنگیان عزیز در استان خوزستان درنظر گرفته شود.

 

ایزدپناه ادامه داد: تقویت دانشگاه فرهنگیان مورد تاکید رهبر انقلاب است، همسان سازی حقوق ها و انجام رتبه بندی، تعیین تکلیف نیروهای حق التدریسی، پیش دبستانی، شرکتی، سرباز معلم ، آموزیاران نهضت سوادآموزی و بکارگیری آنها و از همه مهمتر مشکلات حقوقی بازنشستگان و بازماندگان دوران دفاع مقدس مطالبه جدی اینجانب است.

 

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شرایط جاده ها و محورهای مواصلاتی ایذه وباغملک اسف بار است، سالانه شاهد صدها کشته و مجروح و خسارات مالی بسیار در این جاده ها هستیم. تسریع در اتمام محور مواصلاتی ایذه و باغملک به اهواز و در نهایت استان چهارمحال و بختیاری باید مورد توجه جدی وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد.ضمنا سایر محورها و جاده های منتهی به روستا ها نیز وضعیت مناسبی ندارد.

 

وی افزود: طرح احیای اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری در استان خوزستان که از سال ۱۳۷۶ در دستورکار قرار گرفت، فاز اول آن اجرا شد اما فاز دوم آن بلاتکلیف مانده است. با اجرا شدن فاز دوم ، علاوه بر افزایش ۹ میلیون تن محصولات کشاورزی استان، پیش بینی می شود بالای ۱۵ هزار نفر شغل پایدار در استان ایجاد شود. تاخیر در اجرای فاز دوم این طرح بعد از ۲۳ سال زیبنده نیست.انتقال آب از سد کارون ۳ به دشت های ایذه و باغملک باعث اجرایی شدن بخشی از این طرح ها خواهد شد.

 

این نماینده مجلس در دوره یازدهم خاطرنشان کرد: به فرموده رهبر انقلاب مجلس یازدهم، مجلس امید و انتظار است، توصیه می کنم در بیانات، مصاحبه ها و اظهارنظرها مراقب باشید و مجلس انقلابی را وارد حاشیه نکنید و با مهربانی اختلاف نظرها را حل کنید.