همه دستگاه ها در مقابل مردم مسئول و پاسخگو هستند

همه دستگاه ها در مقابل مردم مسئول و پاسخگو هستند

استاندار خوزستان گفت: اینکه دستگاه ها یک مشکل یا مساله را به هم پاس کاری کنند موجب ناراحتی و عصبانیت مردم می شود، همه در مقابل مردم مسئول و پاسخگوییم و همه باید آنچه شده را بگوییم و مردم را در جریان بگذاریم.

 

به گزارش تابا؛غلامرضا شریعتی با اشاره به مشکلات پیش آمده در اثر بارش باران در شهر اهواز با تاکید بر این که مسئولان شهر موظف به پاسخگویی به مردم هستند، گفت:مسئولان شهری اهواز باید از پشت تریبون اقدامات یکسال گذشته و کارهایی که شده را توضیح دهند و به رفع کمبودهایی که باید اصلاح و رفع شوند بپردازند.

 

استاندار گفت:شهردار اهواز و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز موظف شدند نقطه به نقطه در مناطق آبگرفته اهواز حضور داشته باشند که البته دیشب در بازدید از مناطق مختلف حضور داشتند.

 

وی گفت: بارش های روز گذشته نوعی پدیده همرفتی به شمار می رفت که از طرف هواشناسی قابل پیش بینی نبود، پیش از این اداره کل هواشناسی خوزستان پیش بینی کرد که بارش های خوزستان از پانزدهم آبان آغاز می شوند اما ناگهان با توفان تندری و پدیده همرفتی مواجه شدیم و بارش شدیدی ایجاد شد.

 

شریعتی با بیان اینکه تنها در شهر اهواز ۶۰ میلیمتر بارندگی گزارش شده است گفت: ۴۰ میلیمتر از این بارندگی تنها در ۲۵ دقیقه رخ داد از این رو در بسیاری از نقاط ابگرفتگی ایجاد شد.

 

وی با اشاره به مشکلاتی از قبیل قطع برق پس از بارندگی در اهواز گفت: ۸۰ فیدر از ۳۴۰ فیدر در اهواز قطع شد اما شرکت توزیع برق اهواز، اقدامات سریع و خوبی داشتند و در ساعت ۱۰ شب تقریبا برق تمامی نقاط شهر به جز ۶ نقطه پایدار شده بود که آن ۶ نقطه نیز ظرف ۲ تا سه ساعت وصل شد.

 

استاندار خوزستان بیان کرد: پس از باران آبگرفتگی هایی در شهر ایجاد شد که هنوز هم در برخی نقاط این وضعیت وجود دار اما بسیار کمتر شده است.

 

وی با بیان این که با توجه به حجم بارش ها و حجم آب، ظرف ۲ ساعت ۶ سانتیمتر بارندگی رخ داد گفت: از آنجایی که اهواز شهری مسطح است و زیرساختهای آن نیز با مشکلاتی رو به رو هستند دچار آبگرفتگی در برخی نقاط شدیم.

 

شریعتی گفت: به شهردای اهواز، شرکت آب و فاضلاب اهواز و دستگاه های اجرایی تاکید کرده ام که باید بتوانند شرایطی را فراهم کنند که پس از بارش ها ۱۲ تا ۲۴ ساعت آب از شهر خارج شود.