هوای ۹ شهر خوزستان را آلوده و غبارآلود است

هوای ۹ شهر خوزستان را آلوده و غبارآلود است

سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای ۹ شهر خوزستان را آلوده و غبارآلود و آبادان با شاخص ۵۰۰ در شرایط خطرناک قرار دارد.

به گزارش تابا؛بر اساس گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور در ساعت ۱۰ روز چهارشنبه، آبادان با شاخص ۵۰۰ در شرایط خطرناک قرار دارد. شاخص هوای اهواز ۱۶۰، سوسنگرد ۱۵۳ و شادگان ۱۵۲ در شرایط ناسالم برای همه گروه‌ها و شاخص ماهشهر ۱۴۴، حمیدیه ۱۳۲، شوشتر ۱۲۱، هندیجان ۱۱۸ و اندیمشک ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است. همچنین شاخص دزفول ۸۰، بهبهان ۷۴، ایذه ۶۳، گتوند ۶۵ و بندر امام ۶۸ در شرایط قابل قبول است.

 

مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اظهار داشت: شرایط گرد و غبار در تعدادی از شهرهای خوزستان از اواخر دیروز آغاز شده و تا امروز ادامه داشته است.

 

علیرضا آذریان درباره وضعیت هوای آبادان توضیح داد: با توجه به اینکه شرایط گرد و غبار و کاهش میدان دید در همه نقاط شهرستان آبادان از سوی هواشناسی گزارش نشده، به نظر می‌رسد افزایش گرد و غبار به صورت مقطعی در اطراف ایستگاه سنجش هوا رخ داده و مربوط به همه نقاط شهرستان نباشد.

 

به گفته وی، گاهی شرایط خاصی که در اطراف ایستگاه‌های سنجش هوا رخ می دهد می تواند باعث افزایش شاخص آلایندگی در آن منطقه شود.

 

وی افزود: در اهواز و ماهشهر و شهرهای صنعتی، آلودگی هوا بیشتر ناشی ذرات غبار با اندازه ۲.۵ میکرون است که ناشی از خودروها و آلودگی صنعتی است.