هیات سه نفره حل اختلاف در مجتمع هفت تپه مستقر می‌شود

هیات سه نفره حل اختلاف در مجتمع هفت تپه مستقر می‌شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان که برای پیگیری مشکلات کارگران هفت تپه به این مجتمع سفر کرده بود،در جمع کارگران نیشکر هفت تپه، گفت: از صبح فردا یک هیات سه نفره حل اختلاف متشکل از کارشناسان اداره کار در واحد اداری مجتمع هفت تپه مستقر می‌شود و کارگران این مجتمع می‌توانند از این تاریخ به بعد مشکلات صنفی خودرا مستقیما با این هیات در میان بگذارند.

 

به گزارش تابا؛ارسلان غمگین که صبح روز یکشنبه با اشاره به وضعیت کارگران هفت تپه گفت: کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه مطالباتی دارند که بخشی از این مطالبات صنفی است وبخش دیگری از ان که غیر صنفی وحقوقی است و هیات های تشخیص و حل اختلاف امکان پی گیری مطالبات صنفی را خواهند داشت در عین حال مطالبات غیر صنفی و حقوقی از عهده مسوولیت ان ها خارج است.

 

غمگین افزود: مطالبات کارگران هفت تپه عقبه دارد که بنده با آقای یاوری (معاونت اشتغال وزارت کار) در سفر به هفت تپه پذیرش این مسوولیت را آغاز کردم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان افزود: در حال حاضر کارگران نیشکر هفت تپه حقوق معوقه‌ای طلبکار نیستند. طبق عرف جاری کارگران مجتمع هفت تپه پانزدهم هر ماه حقوق دریافت می‌کنند و هم اکنون مشکلی در زمینه پرداخت حقوق ندارند.

 

وی با بیان اینکه کارفرمای هقت تپه با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در حال حاضر حدود ۱۸ میلیارد تومان منابع مالی صرف پرداخت حقوق کارگران می‌کند، افزود: پیش از این حدود ۹ میلیارد تومان منابع مالی برای پرداخت حقوق کارگران لازم بود که با اجرای این طرح تقریبا دو برابر شده است.

 

غمگین در ادامه با بیان اینکه کارگران هفت تپه مطالبات متعددی دارند که بخشی از آنها قابل رسیدگی است، افزود: با استقرار هیات سه نفره سعی در حل مشکل کارگران هفت تپه در محل کارشان داریم و اگر از این طریق مشکل های شان مرتفع نشد با شکایت از طریق مراجع قانونی دیگر قابل رسیدگی است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه باید اعتمادسازی در میان کارگران هفت تپه صورت گیرد، افزود: متاسفانه در حال حاضر اعتماد بین کارگر و کارفرما در مجتمع هفت تپه کم شده است.

 

وی همچنین در ارتباط با بازگشت به کار سه نفر از کارگران هفت تپه تصریح کرد: کارفرما این کارگران را طبق ماده ۲۱ قانون کار با اتمام قرارداد کار بیکار کرده اند اما این کارگران موضوعات حاشیه‌ای دیگری دارند که کارفرما متقاعد به بازگشت به کار آنها نمی‌شود با این حال تمام تلاش خود را برای بازگشت به کار این سه کارگر انجام خواهیم داد.

 

غمگین با اشاره به تجمعات اخیرکارگران هفت تپه افزود: تجمع به تولید آسیب می‌رساند و تا تولید نباشد امکان پرداخت حقوق هم وجود ندارد.

 

وی در پایان در ارتباط با معوقات بیمه‌ای کارگران هفت تپه تصریح کرد: پرداخت بیمه تامین اجتماعی کارگران هفت تپه چند ماهی است با تاخیر مواجه شده که آن هم با مساعدت استاندار و اداره تامین اجتماعی به طور موقت مرتفع شد و کارگران هفت تپه از فردا امکان تمدید و تعویض دفترچه‌های درمانی خود را خواهند داشت.