والیبال خوزستان در خاموشی / شهریار بهرامی چرا والیبال خوزستان در هیچ لیگی تیم داری نمی کند؟

والیبال خوزستان در خاموشی / شهریار بهرامی

همچنان که نقل انتقالات بازیکنان والیبال ایران روزهای داغی را در شهرهای ارومیه، تهران ، اصفهان ، ورامین ، گنبد و…  می گذراند چرا والیبال اهواز حتی یک تیم زیرگروه هم ندارد؟

مشکل کار کجاست؟ اگر بگوئیم بودجهی نداریم پس چطور چند ده ها میلیارد پول در رشته های ورزشی دیگر مانند فوتبال که چهار تیم در لیگ برتر ،بسکتبال که سه تیم در لیگ برتر ، هندبال دو تیم در لیگ برتر ؛ فوتسال یک تیم در لیگ برتر این استان خرج می شود.

 

با این همه شرکت های دولتی و خصوصی ایراد کار فقط مدیریتی است. نوجوانان و جوانان این استان ، هم برای نشان دادن خود و کشیدن خط و نشان به دیگر بازیکنان استان های دیگر به یک تیم دسته یک قانع هستند.

 

مگر یک تیم والیبال دسته یک برای شهر اهواز یا استان زرخیز خوزستان چقدر بودجه می خواهد؟! شاید با یک میلیارد یا حتی کمتر از این مبلغ بتوان به تیمهای جوانان و نوجوانان این استان انگیزه لازم را داد که بازیکنان حرفه ای شهرهایی چون ارومیه، تهران و دیگر شهرها را با خودشان مقایسه کنند و سطح بازی خود را بسنجند

 

چگونه می‌توان بازیکنان مستعد این استان را به مربی های تیمهای ملی و دیگر باشگاه ها نشان داد که شاید روزنه امیدی به آینده داشته باشند. چگونه داوران این استان که سطح علمی و قضاوت های خوبی دارند می‌توانند خود را به کمیته داوران فدراسیون ثابت کنند.

 

آنها از مدیران هیات والیبال قولهای زیادی گرفته اند و از مسئولین وعده های زیادی شنیدند! اما هیچ کدام محقق نشد و والیبال خوزستان در رکودی بی پایان بسر می برد.

 

اینجا جا دارد از مسئولین دلسوز مدیران استانی که والیبال را دوست دارند و میخواهند بازیکنا ن حرفه ای والیبال ایران را در اهواز و شوقی به این شهر بدهند خواهش میکنیم به کمک ما بیایند که شاید دل هزاران والیبال دوست را در روزهای آخر هفته در سالن به تپش وا دارد.