وزارت نفت برای جبران خسارت های سیل خوزستان ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه خواهد کرد استاندار خوزستان

وزارت نفت برای جبران خسارت های سیل خوزستان ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه خواهد کرد

استاندار خوزستان گفت: در دوره بازسازی نیز وزارت نفت به کمک آمده است و مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان را برای نوسازی و تعمیر و تجهیز مدارس، مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی و کمک به خرید آهن آلات و میلگرد های منازل تخریب شده تقبل نموده است.

 

به گزارش تابا؛ روز یکشنبه ۲ تیرماه نشستی در محل استانداری خوزستان به ریاست استاندار و جمعی از مسئولان استانی با موضوع کمک های وزارت نفت برای مناطق سیل زده برگزار شد.

 

غلامرضا شریعتی در پایان این نشست گفت: وزارت نفت در طول سیل کمک ها و حمایت های خوبی را داشتند و ماشین‌آلات زیادی را برای ساخت سیل بندها و حفاظت از شهرها به کار گیری کردند.

 

استاندار خوزستان افزود: همه شرکت های تابعه وزارت نفت شامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب، شرکت ملی حفاری ایران، شرکت مهندسی و توسعه نفت، شرکت اروندان، شرکت گاز و شرکت های پتروشیمی در این بحران همراه بودند و مشارکت خوبی داشتند.

 

شریعتی تصریح کرد: در دوره بازسازی نیز وزارت نفت به کمک آمده است و مبلغ ۱۳۰ میلیارد تومان را برای نوسازی و تعمیر و تجهیز مدارس، مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستانی و کمک به خرید آهن آلات و میلگرد های منازل تخریب شده تقبل نموده است.

 

استاندار خوزستان عنوان کرد: همچنین هماهنگی هایی برای توسعه مخازن نفت داشتیم که از آن محل ۴ درصد به استان در طول ۳ سال کمک خواهد شد که معادل حدود هزار میلیارد تومان خواهد شد.

 

شریعتی خاطرنشان کرد: امیدواریم با همراهی هایی که صورت می‌گیرد کارها با سرعت انجام شود و موافقت نامه ها امضا و رد و بدل شود و مردم در مناطق سیل زده از مواهب زحماتی که کشیده می شود برخوردار شوند.