وضعیت اکنون خوزستان، نتیجه خریدها و دید و بازدیدهای عید فطر است

وضعیت اکنون خوزستان، نتیجه خریدها و دید و بازدیدهای عید فطر است

 رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد:وضعیتی که اکنون با آن مواجه هستیم، نتیجه خریدهای عید فطر و حتی دید و بازدیدهای عید فطر است. اتفاقی که در روزهای اخیر افتاده افزایش موارد ابتلای سالمندان و افراد دارای بیماری‌ زمینه‌ای است و کار این بیماران به بستری در ICU کشیده شده است. همچنین موارد مرگ و میر افزایش یافته است که همه این مسائل نتیجه دید و بازدیدهای عید فطر است.

به گزارش تابا؛دکتر شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کروناویروس در غرب خوزستان اظهار کرد: وضعیت در جنوب غرب خوزستان مانند کل استان، قرمز است و روزانه تعداد موارد جدید شناسایی شده نسبت به قبل، بیشتر است.

 

وی افزود: افزایش موارد به دلیل افزایش تشخیص بیماری و همچنین افزایش موارد ابتلا است. افزایش موارد ابتلا نیز به دلیل رفع محدودیت‌ها و عدم فاصله‌گذاری اجتماعی توسط اصناف، ادارات و مردم رخ داده است.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به ادامه رفع محدودیت‌ها، گفت: به شدت مخالف افزایش رفع محدودیت‌ها هستم. خوزستان وضعیت قرمز دارد و حداقل در این استان نباید بازگشایی‌ها به این شکل باشد بلکه باید برای خوزستان تصمیمات استانی و منطقه‌ای اتخاذ شود.

 

سلمان‌زاده عنوان کرد: تصمیماتی که در کل کشور اتخاذ می‌شود، فعلا نباید در خوزستان اعمال شود و حتی باید محدودیت‌ها مقداری بیشتر شوند.

 

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: زمانی که مردم به دید و بازدید سالمندان می‌روند و توجه نمی‌کنند که این دید و بازدیدها ممکن است جان آن‌ها را تهدید کند، منجر به این وضعیت می‌شود. این وضعیت، نتیجه بی‌مبالاتی‌های مردم در روزهای قبل و بعد از عید فطر است.