وضعیت سدهای کرخه و دز برای مقابله با سیلاب های احتمالی بررسی شد با حضور مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان

وضعیت سدهای کرخه و دز برای مقابله با سیلاب های احتمالی بررسی شد

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان روز سه شنبه ۹۸/۰۸/۰۷ با حضور در سد های کرخه و دز وضعیت این سدها را در مقابل سیلاب های احتمالی مورد بررسی قرار داد.

 

به گزارش تابا،دکتر فرهاد ایزدجو در حاشیه این بازدید گفت:طبق برنامه ریزی های انجام شده و پس از سیلاب اوایل سال،فرآیند آماده سازی سدها برای مقابله با سیلاب های احتمالی سال آبی جاری از جمله تخلیه سدها آغاز شد .

 

وی افزود:در حال حاضر خروجی سد کرخه ۱۵۰ مترمکعب بر ثانیه،سد گتوند ۲۵۰ مترمکعب بر ثانیه و سد دز ۲۰۰ مترمکعب بر ثانیه میباشد.

 

ایزدجو به ظرفیت سدهای کرخه و دز نیز اشاره کرد و گفت:هم اکنون ۴۲ درصد ظرفیت سد کرخه یعنی دو میلیارد و ۲۱۷ میلیون مترمکعب و ۵۰ درصد ظرفیت سد دز یعنی یک میلیارد و ۳۴۸ میلیون مترمکعب خالی میباشد و تمهیدات لازم برای مقابله با سیلاب های احتمالی اندیشیده شده است.

 

وی همچنین تصریح کرد:در مجموع ظرفیت خالی سدهای استان،حدود ۹ میلیارد مترمکعب میباشد که برای مقابله با آب های سرازیر شده از حوضه های آبریز ظرفیت مناسبی میباشد.

 

ایزدجو به موضوع پایداری سدها نیز اشاره کرد و گفت:خوشبختانه همه سدهای استان در وضعیت پایداری قرار دارند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

 

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در پایان افزود:کارشناسان ما با پایش لحظه ای آمار،آمادگی لازم برای مقابله با سیلاب های احتمالی را دارند.