٧٠ درصد تخت‌های بخش‌های مراقبت‌های ویژه خوزستان تکمیل شده است

٧٠ درصد تخت‌های بخش‌های مراقبت‌های ویژه خوزستان تکمیل شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: حدود ۷۰ درصد از تخت‌های بخش مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان اشغال شده است.

 

به گزارش تابا، فرهاد ابول‌نژادیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان پذیرش بیماران کرونایی در حال انجام است و فعلا کمبودی از نظر تخت و دستگاه اکسیژن وجود ندارد.

 

وی افزود: تا به حال حدود ۵۰ درصد از تخت‌های عادی در نظر گرفته شده برای پذیرش بیماران کرونایی و حدود ۷۰ درصد از تخت‌های بخش مراقبت ویژه بیمارستان‌های استان اشغال شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: بسیار نگران شرایط در آبان‌ماه هستیم چراکه پیک آنفلوآنزا در آن زمان آغاز می‌شود و متاسفانه هنوز کرونا کنترل نشده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر کرونا در خانواده‌ها وجود دارد و شاهد آن هستیم که اعضای یک یا چند خانواده همزمان درگیر ویروس شدند که این نشان از ادامه داشتن میهمانی ها و دورهمی‌های خانوادگی است.

 

فرهاد ابول‌نژادیان تصریح کرد: پاشنه آشیل ما در حوزه بهداشت بازارچه‌های محلی است که متاسفانه متولی ندارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که از مردم تقاضا می‌شود برای خرید به این اماکن مراجعه نکنند.