پازل طرح آبرسانی غدیر تکمیل شد معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان خبرداد؛

پازل طرح آبرسانی غدیر تکمیل شد

در هیچ جای طرح غدیر اعم از تصفیه خانه و خط لوله ها، نقطه ای وجود ندارد که هنوز وارد مدار نشده باشد علیرغم پیشرفت ۴۵ درصدی این طرح در حال تامین آب شهرهای هدف خود می باشد و نهایت استفاده از اجزاء این طرح شده است.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۹۸ علیرغم محدودیت های مالی پازل جامانده از طرح غدیر با یک مخزن ۴۲ هزار لیتری طرح آبرسانی به مخزن ام الدبس انجام شده است. ۵ کیلومتر خط فولادی ۲ هزار میلی متری به مخازن کار شده که به دلیل گذر از زمینهای کشاورزی و بالا بودن آب تحت الارضی به شیوه مهندسی ویژه ای صورت گرفت.

 

صابر علیدادی افزود: در طرح توسعه غدیر خطوط خروجی و اتصالات به اهواز خرمشهر سوسنگرد آبادان و سایر شهرهای مرتبط انجام شد. عملیات ساخت مخزن و خطوط لوله آن در ۴ ماهه ابتدای سال جاری با پیمانکاری قرارگاه خاتم صورت گرفت. تاکنون طرح آبرسانی غدیر ۴۵ درصد پیشرفت داشته است که در شهرهای و روستاهای هدف بالغ بر ۸۰ درصد آب تامین شده است.

 

وی با اشاره به اهمیت طرح غدیر گفت: در هیچ جای طرح غدیر اعم از تصفیه خانه و خط لوله ها، نقطه ای وجود ندارد که هنوز وارد مدار نشده باشد علیرغم پیشرفت ۴۵ درصدی این طرح در حال تامین آب شهرهای هدف خود می باشد و نهایت استفاده از اجزاء این طرح شده است.

 

معاون آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به توسعه طرح آبرسانی غدیر گفت: پیش از این همه سیستم آب غدیر روی یک مخزن ۴۲ هزار مترمکعبی وجود داشت ولی به دلیل شرایط خاص شهرستان اهواز مخزن دوم ۴۲ هزار مترمکعبی وارد مدار شده است که موجب پایداری آب شرب اهواز خواهد شد.