پاسخ شورای نگهبان به نطق جنجالیِ صادقی

پاسخ شورای نگهبان به نطق جنجالیِ صادقی

سخنگوی شورای نگهبان، در واکنش به نطق محمود صادقی که در مجلس شورای اسلامی گفته بود « نمایندگان عصاره فضائل شورای نگهبان هستند»، گفت: شورای نگهبان، طبق قانون به صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات رسیدگی می‌کند، اگر قانون اشکال دارد، اصلاح شود.

 

تابا؛ سخنگوی شورای نگهبان، در واکنش به نطق محمود صادقی که در مجلس شورای اسلامی گفته بود «نمایندگان عصاره فضائل شورای نگهبان هستند»، گفت: شورای نگهبان، طبق قانون به صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات رسیدگی می‌کند، اگر قانون اشکال دارد، اصلاح شود.

 

عباسعلی کدخدایی تصریح کرد : اینکه نماینده‌ای در نطق مجلس بیان می‌کند که نمایندگان عصاره فضائل شورای نگهبان, هستند به خود این نماینده مربوط است ،اما شورای نگهبان, طبق قانون عمل می‌کند و اگر قانون اشکال دارد، قانون اصلاح شود.

 

وی با اشاره به کاهش جلسات علنی مجلس در دوره کوتاهی و سوءتفاهم‌هایی که برای برخی به وجود آورد، گفت: تصور غلطی است که فکر شود مجلس اگر جلسه علنی ندارد، پس بیکار است بلکه نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس و پیگیری‌ها و مطالعات مربوط به قانونگذاری و نظارت فعال هستند و برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و رسیدگی به مشکلات موکلان‌شان فعال هستند.