پایان رقابت های قهرمانی دوی کوهستان خوزستان در شوشتر

پایان رقابت های قهرمانی دوی کوهستان خوزستان در شوشتر

پایان رقابت های قهرمانی دوی کوهستان خوزستان در شوشتر که به میزبانی شهرستان شوشتر برگزار گردید.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ در این رقابت ۳۵ کوهنورد جوان و سرعتی از شهرهای دزفول، اندیمشک، ایذه، باغملک، رامهرمز، شوشتر، لالی، ماهشهر، شوش و بهبهان به رقابت پرداختند. این مسابقات به مناسبت روز جهانی کوهستان و با یاد و خاطر ۹ تن از جان باختگان کوهنورد خراسانی، در منطقه کوهستانی فدلک شوشتر با موفقیت کوهنوردان ایذه و باغملک، به پایان رسید.

 

در این رقابت ها اسماعیل شکری از ایذه مقام اول، شهرام شاه ولی از ایذه مقام دوم و یاسر عالی پور از ایذه مقام سوم این دسته از مسابقات دوی کوهستان(اسکای رانینگ) قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

 

پس از این قهرمانان مقام چهارم تا ششم به آقایان اسماعیل قربانی از باغملک (قلعه تل) به مقام چهارم، سجاد آذرافروز از باغمک(قلعه تل)به مقام پنجم و به طور مشترک رحیم نظارت از ماهشهر و ساسان ابوالعباسی از رامهرمز به مقام ششم دست یافتند.

 

در مراسم اختتامیه توسط مهندس نیکخواه رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان خوزستان از آقایان سلحشور، خراسانی زاده، خضری و بری روسای قبلی هیات کوهنوردی شهرستان شوشتر تقدیر به عمل آمد.

 

در حاشیه این رقابت ها که از طرح حمایت از گوزن زرد ایرانی (منطقه دز و کرخه) رونمایی شد، با دعوت از فعالین زیست محیطی انجمن مهرورزان زمین پاک بطور نمادین ۹ نهال درخت بومی منطقه با یاد و خاطر کوهنوردان جان باخته بر اثر بهمن اشترانکوه، در محل مقبره علامه شیخ شوشتر کاشته شد./ کورش حاجی پور