چهره ماندگار ریاضی ایران:

پرفسور کرم زاده : دکتر دوایی ثابت کرد شناختن مرز علم مهم است

پرفسور کرم زاده چهره ماندگار ریاضی ایران با اشاره به خدمات دکتر دوایی بر ضرورت شناختن مرز علم و تولید علم در کشور تاکید کرد.

 

به گزارش تابا؛ به نقل از روابط عمومی بنیاد نخبگان خوزستان، پروفسور امیدعلی کرم‌ زاده در آیین نکوداشت دکتر منوچهر دوایی پزشک دوران دفاع مقدس و نخستین رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز بعد از انقلاب، در دانشگاه شهید چمران اهواز ضمن قدردانی از بنیاد نخبگان برای نکوداشت دکتر دوایی گفت: برگزاری آیین های نکوداشت شخصیت های علمی فعالیت مهم و مطلوب بنیاد نخبگان است.

 

وی با اشاره به اهمیت تجلیل از شخصیت های علمی افزود: غرب از سال‌ های گذشته در کشورهای جهان سوم این امر را نهادینه کرد که علم مرز نمی ‌شناسد.

 

کرم زاده با بیان اینکه اما در حقیقت علم مرز می شناسد، توضیح داد: دلیل اینکه غربی‌ها می‌گویند علم مرز نمی‌شناسد٬ همین داروهای شیمیایی است که به کشور ما صادر می‌کنند و بعضی بیماران نیازمند این داروها، به دلیل نداشتن پول برای خرید این داروها جان خود را از دست می دهند.
وی تصریح کرد: این در حالی است که در صورت تولید این داروها در کشور٬ بیماران صعب العلاج جان خود را از دست نمی دادند، براین اساس می توان عنوان کرد علم واقعا مرز می‌شناسد.

 

این چهره علمی کشورمان با اشاره به خدمات دکتر دوایی در دوران دفاع مقدس و همچنین در دانشگاه، خاطر نشان کرد: دکتر منوچهر دوایی ثابت کرد که شناختن مرز علم، امر مهمی است.

 

وی با تاکید به نقش مردم در پیشرفت کشور، بیان کرد: مشکلات کشور در زمان قبل از انقلاب تقصیر شاه نبود، همان طور که مشکلات فعلی تقصیر نظام جمهوری اسلامی نیست.

 

کرم زاده با بیان اینکه یک جمله معروف و کلیدی که در آمریکا رواج دارد این است که هیچ وقت نگویید آمریکا برای شما چه کار کرد بلکه بگویید شما برای آمریکا چه کار کردید، ادامه داد: از حاضران در این مراسم می خواهم وقتی از سالن خارج شدند، از خود بپرسند برای مردم و مملکت خود چه کاری کردند و چند درصد فعالیت های روزانه برای منافع شخصی وچند درصد برای مردم و مملکت است.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر در جوابی که داده می شود، توجه به سهم مردم و مملکت بیشتر باشد، می توان اطمینان داشت که مملکت و کشور شاهد پیشرفت بیشتری باشد.