پروژه های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر افتتاح شد

پروژه های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر افتتاح شد

پروژه های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء وفرمانده سپاه پاسداران خوزستان و استاندار خوزستان و مدیر عامل سازمان آب برق خوزستان افتتاح شدند.


به گزارش خبرنگار تابا فرهاد ایزدجو با اشاره به اهداف فاز دوم طرح آبرسانی غدیر؛اظهار کرد: این پروژه ها به منظور افزایش ظرفیت و پایداری آب شرب شهرستان های اهواز، آبادان، خرمشهر، شادگان و دشت آزادگان به بهره برداری رسید.

 

وی با بیان اینکه پروژه های فاز دوم طرح آبرسانی غدیر شامل ۴ طرح است؛تصریح کرد: این طرح ها شامل اجرای خط انتقال دوم تلمبه خانه به مخازن فلزی ام الدبس و خط انتقال خروجی تا ابتدای خط اهواز، تهیه و نصب الکتروپمپ ششم تلمبه خانه ام الدبس، اجرای مخزن فلزی شماره ۲ ام الدبس و اجرای مخزن روباز (لاگون دوم) تلمبه خانه ام الدبس است.

 

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح ها یک هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال است و در اجرای آن ها مجموع ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کارشده اند.

 

ایزدجو خبر داد: کارفرمای این طرح ها سازمان آب و برق خوزستان و پیمانکار اجرایی طرح قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و موسسه اروندان است.

 

گفتنی است طرح آبرسانی غدیر با هدف ایجاد زیرساخت های لازم برای انتقال آب شرب شهرهای مرکزی، جنوب و غرب استان خوزستان برای ۲۶ شهر و ۱۶۰۸ روستا در پایان دوره طرح با منبع آبگیری از دریاچه سد دز مجموعا ۴.۷ میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد.