پوستر سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه حسینی رونمایی شد

پوستر سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه حسینی رونمایی شد

 پوستر سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی با حضور جمعی از مدیران فرهنگی استان خوزستان و هنرمندان روز یکشنبه در اهواز رونمایی شد.

 

به گزارش تابا؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان روز یکشنبه در آیین رونمایی سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی بیان کرد:سومین دوره از این سوگواره با هدف رونق بخشی به جریان عظیم راهپیمایی زائران و ارایه آثار هنرهای نمایشی و تعزیه و ترویج هنر عاشورایی برگزار می‌شود.

 

جوروند افزود: این سوگواره برای سومین سال متوالی از ۲۲ مهرماه در پایانه چذابه و یادمان شهدای گمنام اندیمشک به عنوان مبدا ورودی زائران اربعین برگزار می شود.

 

ایشان با بیان اینکه این سوگواره به دبیری مصطفی بوعذار از هنرمندان خوزستان انجام می‌شود ادامه داد: سامان خلیلیان و محمد لارتی از تهران و عادل کروشاوی از خوزستان داوری بخش تئاتر خیابانی این سوگواره را برعهده دارند و ناصر میاحی، عزیز زنگنه و مهدی باجی بخش تعزیه عربی و فارسی این سوگواره را داوری می کنند.

 

وی با اشاره به برگزاری سوگواره مطبوعاتی اربعین بیان کرد: این سوگواره نیز در سه بخش تیتر، خبر و گزارش خبری و عکس خبری با موضوعاتی شامل اربعین و نماز، اربعین و وحدت ملی، اربعین و اتحاد اقوام، اربعین و اتحاد مردم ایران و عراق برگزار می‌شود که آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره ۱۰ آبان ۹۸ است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه نتایج سوگواره ۲۵ آبان امسال مشخص می‌شود گفت: جایزه نفر اول ۱۵ میلیون ریال، نفر دوم ۱۰ میلیون ریال، و نفر سوم هفت میلیون ریال است.

 

جوروند با تاکید بر اینکه مدیران فرهنگی وظیفه دارند تصویر روشن و زیبایی از حرکت امام حسین علیه اسلام را در این دوره به نمایش بگذارند گفت:علاوه بر سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی، برگزاری سوگواره ملی دلنوشته های عاشورای درشهرستان لالی و برگزاری سوگواره شعر ملی ناله‌های فرات شوش و … از جمله برنامه های ما در محرم و صفر است.

 

وی با بیان اینکه در ایام اربعین امسال برای نخستین بار موکب هنری در مرز چذابه برپا می شود افزود: این کار به منظور اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا می شود و از سوی دیگر در اربعین امسال خبرنگاران را به مرز چذابه اعزام می کنیم تا پوشش برنامه های اربعین را با سهولت بهتری انجام دهند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: در کنار برپایی موکب هنری نمایشگاهی از ۵۰ تابلوی نفیس با موضوع اربعین نیز در محل مرز چذابه برپا می‌شود.