پیگیر پرداخت حقوق معوقه کارگران هفت تپه هستیم رئیس دادگستری شوش: 

پیگیر پرداخت حقوق معوقه کارگران هفت تپه هستیم

رییس دادگستری شهرستان شوش درخصوص مشکلات کارگران هفت تپه و پرداخت نشدن سه ماه حقوق آنها گفت: پیگیر پرداخت حقوق معوقه کارگران این کارخانه هستیم.

 

به گزارش تابا؛صادق جعفری چگنی افزود: مجموعه دادگستری شهرستان شوش در حال پیگیری برای پرداخت بخشی از حقوق و مطالبات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در آینده نزدیک است.

 

وی تلاش مجموعه دادگستری شهرستان شوش را حمایت از صنایع و کارگران شاغل در آنها بیان کرد و گفت: از هیچ کوششی برای احقاق حقوق قانونی کارگران دریغ نخواهد شد.

 

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه سه ماه حقوق معوقه دارند و در روزهای اخیر خواستار پرداخت مطالبات خود شده‌اند.

 

رییس دادگستری شهرستان شوش در بخش دیگری از سخنان خود از پیشنهاد ثبت سنت حسنه فصل و خون بس این شهرستان در فهرست میراث ناملموس کشور خبر داد و اظهارداشت: شهرستان شوش در زمینه صلح و سازش بین عشایر عرب، لر و بختیاری منطقه در کشور پیشتاز است و تاکنون موفق شده چندین پرونده اختلاف و قتل را به صلح و سازش منجر کند.

 

جعفری چگنی همچنین اظهارداشت: تعداد پرونده‌های ورودی یک‌سال گذشته به این دادگستری هشت درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن کاهش داشته که حاصل تلاش شوراهای حل اختلاف و شعبه ویژه شورای ویژه معتمدین و عشایر بوده است.

 

وی با اشاره به ورود ۳۵ هزار و ۲۰۰ پرونده از تیرماه سال گذشته تاکنون به دادگستری شهرستان شوش افزود: ۳۴ هزار و ۸۰۰ پرونده از این تعداد، مختومه شده که اختلاف بین آنها ناشی از تعطیلات ایام کرونایی است.

 

رئیس دادگستری شوش فعالیت شوراهای حل اختلاف این شهرستان در کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری و صلح و سازش بین طرفین دعوا در کشور و استان خوزستان را شاخص دانست و گفت: با تلاش شعبه ویژه معتمدین و سران عشایر شورای حل اختلاف شهرستان شوش ۱۵ پرونده قتل به صلح و سازش منجر شد ضمن اینکه صلح و سازش پرونده‌های قتل در سایر استانها مورد پیگیری قرار گرفت.