چرا دکتر مقتدایی را رد صلاحیت کردند؟! در گفتگو با دبیر حزب اعتماد ملی خوزستان مطرح شد؛

چرا دکتر مقتدایی را رد صلاحیت کردند؟!

جمال درویش فعال سیاسی در گفتگو با خبرنگار تابا در خصوص عدم تایید صلاحیت استاندار سابق خوزستان توسط هیات نظارت جهت ورود به انتخابات پیشرو گفت: در مورد بیانیه دکتر مقتدایی چیز خاصی برای گفتن ندارم. هر کس با روحیه ایشان آشناست انتظاری غیر از این ندارد. خیلی مایه تاسف است که یک فردی با سابقه آقای مقتدایی که سه دوره استاندار بوده دو دوره نماینده مجلس بوده و علی رغم دیگران که تا پایشان به مجلس می رسد و یک لیوان آب تهران را می نوشند دیگر حاضر نیستند به خوزستان برگردند ایشان در گوشه ای از اهواز دارد زندگی می کند و پرونده اقتصادی اش پاک پاک است.

 

وی افزود: دکتر مقتدایی در طول ۶ سال استانداری (در دو دوره در خوزستان) برای استفاده شخصی حتی به کسی یک تلفن هم نزد به چنین کسی می گویند التزام عملی نداری! این عدم التزام چه معیاری دارد؟ چه ملاکی دارد؟ چطور اثبات می شود؟ چرا به خود فرد متهم تفهیم اتهام نمی شود؟

 

دبیر حزب اعتماد ملی خوزستان با انتقاد از عدم شفافیت در تعیین معیارهای رد کاندیدا گفت: عدم التزام حدش را مشخص کنید تا حداقل دیگران بدانند و گرفتار این بند قانونی نشوند. عدم التزام یعنی عدم انتقاد؟ یعنی دفاع از حقوق مردم؟ چون به نظارت استصوابی اعتراض دارد التزام ندارد؟ به عقیده بنده هر کس در این کشور در چارچوب شرع و قانون عمل می کند یعنی آشکارا کاری خلاف شرع و قانون انجام نمی دهد باید فرض را بر این بگذاریم که این آدم التزام عملی دارد ولو اینکه خیلی صریح به همه مقامات انتقاد کند.

 

این فعال سیاسی با اشاره به سیاست های دوگانه در برخورد با منتقدان اظهار کرد: چطور بعضی ها از صبح تا شب دولت را با بدترین الفاظ متهم می کنند؟ چطور در سایت ها و نشریات و سخنرانی هایشان رییس جمهور محترم و وزیر امور خارجه زحمتکش کشورمان را مامور امریکا و اسراییل معرفی می کنند؟ اما بالاترین نمره التزام را به اینها می دهیم ولی اگر کسی گفت آقا در بررسی صلاحیت ها عدالت رعایت شود و اعمال سلیقه نشود و یک بام و دو هوا نشود این التزام ندارد؟ خوب التزام ندارد حالا چکار کند؟ سند و مدرک ارائه کند که التزام دارد؟ تعهد بدهد که از این به بعد باب میل شما رفتار می کند؟ چه کسی گفته که همه باید باب میل شما رفتار کنند؟ شما خودتان هم باید در چارچوب قانون عمل کنید.

 

در کشور همه باید تابع قانون باشند نه باب میل این و آن. یکی از علل مشکلات همین است که امیال و سلایق را بر قانون ترجیح دادیم. اما در مقام سخنرانی قانون می شود میثاق ملی! شناختی که بنده بعد از ۲۰ و چند سال دوستی نزدیک با دکتر مقتدایی از ایشان دارم این است که خیلی راحت دست پدر شهید یا یک معلم پیر را می بوسد اما به هیچ قیمت حاضر نیست برای تاییدیه گرفتن از اصول و اعتقادات خودش عدول کند. اغلب نیروهای نسل اول انقلاب اینطور هستند. لله العزه وللرسول و للمومنین.