چرا فریاد قهرمانان و پهلوانان اندیمشک به جایی نمی رسد؟/ آرش حیدری

چرا فریاد قهرمانان و پهلوانان اندیمشک به جایی نمی رسد؟/ آرش حیدری

کره زمین با بیش از ۷٫۵ میلیارد انسان سالی یک نفر قهرمان جهان یا آسیا می شود و آن یک انسان حتما توانمند و نابغه است و یک استعداد کم نظیر دارد و حالا اگر این فرد توانمند و نابغه فرزند شهر شما باشد با او چه برخوردی می کنید

اندیمشک شهری در شمالی ترین قطعه از پازل زیبای استان خوزستان و نقطه اتصال سرزمین شهیدان وطن و دیار طلای سیاه به استانهای لرستان و ایلام است که علیرغم همۀ ویژگی های کم نظیر، نظیر دارا بودن سه سد بزرگ خاورمیانه و ستاد پشتیبانی دفاع مقدس و وجود قهرمانان و پهلوانان شناخته شده در دنیای کشتی فرنگی همواره به نام شهر اول کشتی فرنگی دنیا معروف گردیده و در هر یک از رده های سنی از نونهالان تا پیشکسوتان و مربیان و داوران کشتی بلد دارای چهره هایی به نام و تأثیرگذار در دنیای ورزش است.

 

به گمانم هر کشوری در دنیا فقط آرزوی داشتن یکی از این الماس های بی بدیل را دارد اما متأسفانه هنوز که هنوز است آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم، یار در خانه و ما گرد جهان می گردیم و مسئولان این شهر مانند فرزندی که میراث گرانبهایی را به ارث برده و آن را در سایۀ بی دانشی و ندانم کاری از دست می دهد همواره در کنار این قهرمانان عکس و ژست گرفته و به مطامع سیاسی، اقتصادی و پُست و مقامهایشان رسیده اند و نه تنها دستی به این قطار زیبا نکشیده اند بلکه هر گاه قصد حرکت داشته است با سنگ شیشه هایش را شکسته اند تا جایی که بسیاری از این قهرمانان و پهلوانان به نام البته در بسیاری از رشته ها عطای ماندن را به لقایش بخشیده اند و راه غربت را پیش گرفته اند.

 

اما تکلیف آنان که می مانند و می سوزند و می سازند و می بازند چیست؟ آیا شایسته است که یکی از قهرمانان ملی و بین المللی با داشتن مدرک فوق لیسانس و درجات بالای مربیگری کشتی فرنگی در یک اتاق از خانه پدری و کارگری کردن زندگی کند؟

 

شاهد مثال بنده وضعیت اسفناک مهدی هدایی قهرمان خوش آوازه و سنبل غیرت و شجاعت در کشتی این دیار و برخاسته از خانواده ای بزرگ و آبرومند است که این روزها همچون خروش زال و سیمره طغیان کرده و فریاد می زند تا شاید راهگشای مشکل خود و سایر قهرمانان و پهلوانان این شهر باشد. که متأسفانه به گوش هیچ مسئولی کارگر نیست و گویی گوشی شنوا را پیدا نمی کند.

 

کره زمین با بیش از ۷٫۵ میلیارد انسان سالی یک نفر قهرمان جهان یا آسیا می شود و آن یک انسان حتما توانمند و نابغه است و یک استعداد کم نظیر دارد و حالا اگر این فرد توانمند و نابغه فرزند شهر شما باشد با او چه برخوردی می کنید؟! و آیا اگر این افراد از کشور خارج شوند و تابعیت کشور دیگری را بگیرند شما قضاوت خوبی دربارۀ آنها خواهید داشت؟!