چرا کسی صدای پر درد کارگران شرکت راه آهن تراورس را نمی شنود

چرا کسی صدای پر درد کارگران شرکت راه آهن تراورس را نمی شنود

چرا کسی صدای پر درد کارگران شرکت تراورس را نمی شنود! / اعتراض کارگران شرکت تراورس به سومین روز رسید.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت خدمات خط و ابنیه فنی راه آهن – تراورس اندیمشک همزمان با سایر نواحی راه آهن به عدم دریافت ۳ماه حقوق و مزایای خود به روز سوم کشیده شد.

 

به گزارش خبرنگار تابا؛ صبح امروز ۵ آذر ۱۳۹۶ جمعی از کارگران شرکت خدمات خط و ابنیه فنی راه آهن – تراورس اندیمشک همزمان با سایر نواحی راه آهن در اعتراض به عدم دریافت ۳ ماه حقوق و مزایای خود در محل اداره خط و ابنیه فنی راه آهن زاگرس تجمع کردند و تاکنون مسئولین مربوطه پاسخ قانع کننده ای به آنان نداده اند، گویا کسی صدای پر درد و آلام این کارگران مظلوم و زحمت کش را نمی شنود.

 

یکی از این کارگران معترض می گوید: علیرغم اینکه عمده کار تعمیر و نگهداری خطوط بر عهده کارگران خط و ابنیه فنی است لیکن مسئولان راه آهن ما را از خانواده راه آهن جدا می دانند و توجهی به مطالبات و مشکلات این شرکت نمی کنند.

 

طبق اظهارات این کارگران: علیرغم عدم پرداخت سه ماه مطالبات مزدی، بیمه درمان آنان نیز طی دو ماه گذشته پرداخت نشده است.

 

این کارگران دلیل پرداخت نشدن حقوق خود را عدم تامین منابع مالی از سوی راه آهن عنوان کردند و گفتند: متاسفانه هرماه اگر اعتراض و اعتصاب نباشد پرداخت حقوق هم در کار نیست.

 

به گفته این کارگران یکی دیگر از مشکلات آنان قراردادهای کوتاه مدت (۱ماهه) است که امنیت شغلی کارگران را از بین برده و موجب نگرانی کارگران و خانواده های آنان و همچنین بی انگیزگی و دلسردی آنان می شود.

 

تعدادی دیگر از این کارگران به خبرنگار ما گفتند: متاسفانه از زمان واگذاری ما به این شرکت نه خبری از بلیط های اداری هست و نه خبری از پاداش های مناسبتی و از ۱۲۰ ساعت اضافه کاری حتی یک چهارم آن به کارگران زحمت کش تعلق نمی گیرد.

 

قابل ذکر اینکه کارگران شرکت خدمات خط و ابنیه فنی راه آهن- تراورس پیشتر نیز اعتراضات مشابه ای انجام داده اند.

شرکت تراورس از شرکت های اقماری راه آهن است و در زمینه امور نگهداری و ابنیه فنی خطوط فعالیت می کند./ آرش حیدری