چکاب دندان عقل را جدی بگیرید

چکاب دندان عقل را جدی بگیرید

رئیس هفدهمین کنگره بین المللی جراحان دهان و فک و صورت ایران، نسبت به جدی گرفتن معاینه و چکاب دندان عقل هشدار داد و گفت: دندان عقل باید حتما در سنین ۱۴ تا ۱۷ سالگی، ویزیت شود.

 

به گزارش تابا، بهزاد رهسپار به موضوع پیشگیری از بیماری های دهان و دندان اشاره کرد و افزود: دندان عقل باید حتما در سنین ۱۴ تا ۱۷ سالگی مورد ارزیابی متخصص فک و صورت و یا دندانپزشک قرار بگیرد تا به کیست تبدیل نشود.

 

وی همچنین به دردهای مفصل فک اشاره کرد و گفت: مشکلات عصبی باعث می شود که شب ها در خواب فک ها را به هم فشار دهیم و همین مسئله منجر به شکسته شدن دندان ها می شود.

 

این متخصص فک و صورت با اشاره به اینکه تعداد زیادی از افرد با دندان های شکسته به مطب جراحان فک و صورت مراجعه می کنند، ادامه داد: درد فک و احساس فشار روی دندان ها در طول شب، باعث بروز چنین وضعیتی می شود.

 

رهسپار با اشاره به اهمیت معاینه دندان عقل، گفت: معاینه دندان عقل در سنین نوجوانی، باعث خواهد شد که مشخص شود در آینده دندان عقل فضای کافی برای بیرون آمدن دارد و یا اینکه به صورت نهفته تبدیل به کیست فک می شود. از همین رو، لازم است معاینه و عکس دندان عقل جدی گرفته شود.

 

وی با عنوان این مطلب که کیست فک کاملا بدون درد است، افزود: همین مسئله باعث می شود که فرد متوجه تشکیل کیست در فک خود نشود.

 

رهسپار تاکید کرد: هر تورم و مشکل در فک را باید جدی گرفت.

 

رئیس کنگره بین المللی جراحان دهان و فک و صورت ایران، با عنوان این مطلب که احتمال شیوع سرطان فک ناشی از کیست خیلی کم است، گفت: تومورها و سرطان فک بدون درد است.