کارخانه تولید انسولین قلمی در ایران افتتاح شد خبر خوش نمکی برای بیماران دیابتی

کارخانه تولید انسولین قلمی در ایران افتتاح شد

وزیر بهداشت در مراسم افتتاح کارخانه تولید انسولین قلمی، سیاست دارویی این وزارتخانه را تشویق به سرمایه‌گذاری خارجی در کشور به جای واردات دارو بیان کرد.

 

به گزارش تابا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (دوشنبه ۱۰ شهریور) در مراسم افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: این پروژه مشترک ایرانی – خارجی، یکی از دستاوردهای مهم نظام دارویی کشور در بعد از انقلاب به شمار می‌رود.

 

وی با تاکید بر تشویق سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در ایران افزود: سیاست ما این است که به جای واردات دارو، سرمایه‌گذاری خارجی را در کشور حمایت کنیم.

 

وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در کشور گفت: سالانه ۳۱۳ هزار مرگ ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در کشور اتفاق می‌افتد و قصد داریم در مسیر پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر گام برداریم.

 

وی ادامه داد: البته این‌گونه نیست که به فکر مشکلات دارویی بیماری‌های غیرواگیر نباشیم. پروژه مشترک در زمینه تولید قلم انسولین یکی از برنامه‌های موفق کشور در نظام دارویی است.

 

وزیر بهداشت با اشاره به گسترش بیماری دیابت در دنیا و ایران، بر ضرورت کنترل این بیماری با استفاده از روش‌ها و شیوه‌های نوین دارویی تاکید کرد و افزود: با انجام پروژه‌های مشترک دارویی، خواهیم توانست کارهای بزرگ در صنعت دارو انجام دهیم.