کاهش آمار تصادفات جاده ای در خوزستان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان خبر داد:

کاهش آمار تصادفات جاده ای در خوزستان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان از کاهش آمار تصادفات جاده ای در این استان خبر داد.

 

به گزارش تابا،حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی در کارگروه هماهنگ سازی دستگاه های ذی ربط برای کاهش نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی استان و اجرای برنامه های ارتقای مداخلات انتظامی که در راستای کاهش تلفات جانی درون شهری برگزار شد، اظهار کرد: ۲۸۴ نقطه حادثه خیز در استان خوزستان شناسایی شد که با همکاری دستگاه های اجرایی استان و حمایت استاندار خوزستان اصلاحاتی در این نقاط صورت گرفته است به طوری که تعداد مجروحان تصادفات جاده ای استان در سال گذشته ۳۱ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است.
وی ادامه داد: خوزستان یک استان ترانزیتی است که از وجود بنادر و راه های مواصلاتی و بزرگراه های متعددی برخوردار است که نیازمند توجه بیشتری است.

 

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی افزود: متاسفانه برخی از مواقع با کمبود اعتبارات مالی مواجه هستیم و برخی طرح ها بر زمین مانده است. از مسئولان کشوری می خواهیم که توجه بیشتری به استان خوزستان داشته باشند مسئولان استان خوزستان را در این زمینه یاری کنند.

 

وی تصریح کرد: در ساعات پر ترافیک کلانشهر اهواز، ۲۷۰ هزار سفر درون شهری انجام می شود که اگر نکات ایمنی رعایت نشود، شاهد اتفاقات ناگواری خواهیم بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی گفت: با اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه های ذی ربط، آمار کشته شدگان تصادفات شهرستان اهواز در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، هفت درصد کاهش داشته است که رتبه خوبی محسوب می شود.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان با اشاره به وضعیت دوربین های هوشمند سطح شهرستان اهواز، خواستار همیاری و هم افزایی سایر دستگاه های اجرایی برای افزایش تعداد این دوربین ها شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین امانت بهبهانی اظهار داشت: تقاضای ما از شهرداری اهواز این است که مانند همیشه در این خصوص فعالیت خود را استمرار بخشیده و با گسترش مناطق مجهز به دوربین های هوشمند، به ادامه روند کاهش تصادفات در سال جاری کمک کند.

 

در پایان یان جلسه مدیران اجرایی و فرماندهان انتظامی استان به بیان دیدگاه های خود پرداختند و مقرر شد دو کمیته استانی در خصوص پیگیری موضوعات دوربین های هوشمند و مسائل مربوط به نقط حادثه خیز تشکیل و ظرف ۲۰ روز آینده، طرح های تخصصی خود را به دفتر رئیس کل دادگستری استان ارائه کنند.