کاهش ترافیک جاده‌ای با اتصال کارخانه‌های فولاد خوزستان به راه آهن

کاهش ترافیک جاده‌ای با اتصال کارخانه‌های فولاد خوزستان به راه آهن

مدیر کل راه آهن جنوب با بیان اینکه سالانه بیش از ۸۰ هزار دستگاه کامیون بین شرکت‌های فولاد خوزستان، کاویان و گروه ملی در تردد هستند گفت: اتصال این مراکز باری به شبکه ریلی می‌تواند بخش عمده‌ای از بار ترافیک جاده‌های خوزستان را کاهش دهد.

 

به گزارش تابا؛عبدالکریم درویش زاده با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۳ موضوع حمل محصولات کارخانه های فولاد خوزستان به گروه ملی صنعتی فولاد و فولاد کاویان پیگیری شده است افزود: پیش از این اعلام شده بود که سالانه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از محصولات فولاد خوزستان از طریق جاده و به وسیله ۸۰ هزار دستگاه کامیون بین این کارخانجات حمل و جا به جا می شود.

 

وی ادامه داد: این میزان تردد ترافیک سنگینی را در سطح شهرستان اهواز ایجاد کرده بود که به همین دلیل با تلاش صورت گرفته شرایط لازم برای جابه جایی مواد اولیه کارخانه های فولاد از طریق شبکه ریلی فراهم شد.

 

این عضو شورای ترافیک استان به استقبال مسئولان شرکت های گروه ملی صنعتی فولاد ایران و فولاد کاویان اشاره کرد و افزود: بعد از بازدید تخصصی و کارشناسی که از خطوط ریلی مربوط به مسیر این ۲ شرکت صورت گرفت مشکلات مسیر شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام شد و هم اکنون کار حمل محصولات رسما آغاز شده است.

 

مدیرکل راه آهن جنوب همچنین با تاکید بر اینکه گروه های مختلف فولادی و صنعتی در خوزستان به عنوان عمده مراکز حمل بار ریلی هستند، ادامه داد: در بندهای ۲۴ و ۲۵ سیاست های کلی نظام به ایجاد مزیت رقابتی برای راه آهن و اتصال آن به مراکز عمده بار در جهت توسعه کریدورهای ترانزیتی اشاره شده و از آنجایی که حمل بار از طریق شبکه ریلی به عنوان یک صنعت قلمداد می شود، لازم است تا این حوزه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

درویش زاده خوزستان را از جمله استان هایی دانست که به واسطه فعالیت گروه های مختلف فولادی و صنعتی؛ می تواند در توسعه این صنعت نقش مهمی داشته باشد، یادآور شد: در حال حاضر توجه گروه های فولادی استان به این ظرفیت بسیار با ارزش که صرفه جویی و بهره وری اقتصادی را در پی دارد، جلب شده است.

 

 

 

اکسین